جزئیات جدید حادثه آتش‌سوزی چاه شماره 28 مارون
سه شنبه 22 شهريور 1401 - 15:38:21
صدا و سیما

 مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب به همراه رئیس HSE شرکت ملی نفت ایران از عملیات به تولیدآوری چاه شماره 28 شرکت مارون که دچار آتش‌سوزی شده بود، بازدید کردند.

علیرضا دانشی، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در بازدید از چاه شماره 28 مارون اظهار کرد: ساعت 6 و 20 دقیقه صبح روز سه شنبه 22 شهریور ماه، چاه شماره 28 میدان شادگان که تحت راهبری شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون است، دچار آتش سوزی شد که با اقدام به هنگام تیم واکنش سریع این شرکت متشکل از کار گروه‌های فنی، عملیاتی و حراست، ظرف مدت 2 و ساعت و نیم یعنی ساعت 8 و 52 دقیقه به طور کامل مهار شد.
مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب ضمن ابراز خرسندی از اینکه حادثه هیچ گونه خسارت انسانی در بر نداشته است، افزود: علل و عوامل این رویداد در دست بررسی است و انتظار می‌رود شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون به سرعت گزارش کاملی از کلیه ابعاد حادثه ارائه نماید تا بتوان با اتخاذ تدابیر ویژه، بروز اتقافات مشابه را به حداقل رساند.
وی به جنبه زیست محیطی موضوع نیز اشاره کرد و یادآور شد: خوشبختانه هیچگونه آسیب زیست محیطی به منطقه وارد نیامده و اندک نفتی که در پی حادثه نشت پیدا کرده، در حال پاکسازی است.
دانشی صنعت نفت را صنعتی مقید به رعایت کلیه الزامات زیست محیطی دانست و تاکید کرد: طرح‌های زیست محیطی مناطق نفت خیز جنوب در دولت سیزدهم شتاب فزاینده‌ای گرفته است.
در ادامه این بازدید مهندس قباد ناصری، سرپرست شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون نیز  گفت: بلافاصله پس از مهار چاه، کلیه اتصالات، شیرآلات و تسهیلات مورد نیاز تامین و درحال انجام عملیات به تولید آوری چاه در سریع‌ترین زمان ممکن با رعایت کامل دستور العمل‌های ایمنی و زیست محیطی هستیم.
شایان ذکر است میدان شادگان یکی از 3 میدان تحت راهبری شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون و شامل دو مخزن آسماری و بنگستان می‌باشد.


http://sobhemellatnews.ir/fa/News/101645/جزئیات-جدید-حادثه-آتش‌سوزی-چاه-شماره-28-مارون
بستن   چاپ