نمایشنامه « یک‌سبد تنهایی» و‌رمان « پیچ» به چاپخانه رادیو فرهنگ رسیدند
نمایشنامه « یک‌سبد تنهایی» و‌رمان « پیچ» به چاپخانه رادیو فرهنگ رسیدند
يکشنبه 4 ارديبهشت 1401 - 21:47:24
صبح ملت نیوز
نمایشنامه « یک‌سبد تنهایی» و‌رمان « پیچ» به چاپخانه رادیو فرهنگ رسیدند 

 رمان "پیچ" و نمایشنامه "یک سبد تنهایی" دواثری هستند که امروز (یکشنبه 4 اردیبهشت )در برنامه «چاپخانه» رادیو فرهنگ معرفی می‌شوند .

« چاپخانه » برنامه ای از گروه کتاب با موضوع  معرفی تازه های نشر ‌وگفت و گو با نویسندگان و مترجمان است ، که در برنامه امشب در گفتگو با نویسنده رمان "پیچ" و نویسنده نمایشنامه "یک سبد تنهایی"، این آثار معرفی می‌شوند.

در برنامه «چاپخانه» این هفته «مهسا دهقانی پور » به عنوان کارشناس مجری با «زهرا شاهی»؛ نویسنده کتاب رمان «پیچ» درباره این کتاب گفتگو می کند.

رمان  پیچ ماجرای یک زن و شوهر است که زن با خودش و بدنش کنار نیامده است و از آخرین زمانی که تنهایی برای خرید بیرون آمده مدت‌ها می‌گذرد. او سر کارتون پن و مت با همسرش بحث کرده است و حالا خودش تنها خرید آمده. او در خیابان از اتفاقات مختلف و آدم‌ها عکس می‌گیرد و همین موضوع منجر به یک اتفاق می‌شود، این کتاب روایت آدم‌هایی است که سعی می‌کنند از روزمرگی بیرون بیایند و زندگی و خودشان را تغییر دهند.

همچنین نمایشنامه "یک سبد تنهایی" نوشته زنده یاد "مجید واحدی زاده" در گفتگوی "مصطفی محمودی" کارشناس برنامه با”فرشید سلامت" دوست و همراه و بازیگر نمایش های مرحوم واحدی زاده معرفی می شود.

مجید واحدی زاده به سال 1347 در اردبیل متولد شد. بازی درتئاتر و تلویزیون را در سال 1359 پس از چندین تجربه دانش‌آموزی با نمایش دروغگو دشمن خداست و نمایش جوجی خان آغاز کرد. به سال 1369 اولین کارگردانی را با نمایشنامه عروسکها اثر بهرام بیضایی تجربه کرد. از آثار برتر وی می‌توان به نمایش سبز، سهراب، سرخ اشاره کرد که در بیستمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر ایران به عنوان بهترین نمایش و کار برتر جشنواره انتخاب شد و در سال 1381 با همین نمایش در فستیوال جاده ابریشم در آلمان شرکت کرد.

برنامه «چاپخانه» با گویندگی لیدا وحیدی و تهیه‌کنندگی زهرا نصرالهی با موضوع معرفی تازه‌های نشر و گفتگو با نویسندگان و مترجمان درخصوص آثارشان یکشنبه‌ها ساعت 21:00 برروی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

http://sobhemellatnews.ir/fa/News/95018/نمایشنامه-«-یک‌سبد-تنهایی»-و‌رمان-«-پیچ»-به-چاپخانه-رادیو-فرهنگ-رسیدند
بستن   چاپ