آخرین مطالب

شگفتی‌سازها با بیشترین سهم ورزشی

شگفتی‌سازها با بیشترین سهم

  بزرگنمایی:

رقابت‌های هفته سوم لیگ برتر در حالی طی سه روز گذشته(بدون انجام دیدار استقلال خوزستان و تراکتور) پیگیری شد که تیم‌های گل‌گهر سیرجان، سپاهان، آلومینیوم اراک، ملوان انزلی و شمس‌آذر قزوین توانستند مقابل حریفان خود به برتری برسند و دو دیدار هم با تساوی انجام شد که این نتایج موجب شده هیچ بازیکنی از استقلال و پرسپولیس در جمع 11 نفر برتر نباشد.

ملوان انزلی و شمس‌آذر قزوین با کسب پیروزی‌های پُر گل مقابل فولاد خوزستان و مس رفسنجان و نمایش بهتری که نسبت به این دو حریف خود داشتند، هر کدام 3 بازیکن در بین بهترین‌های هفته دارند و سپاهان هم با توجه به برد ارزشمند مقابل استقلال و ادامه روند بردهای خود دو بازیکن در این جمع دارد.

شاگردان سید مجتبی حسینی با نمایش بهتر نسبت به هوادار و برتری دو گله در تهران، گل‌گهر سیرجان با پیروزی در قائم‌شهر مقابل نساجی و ذوب‌آهن با متوقف کردن پرسپولیس در ورزشگاه آزادی هر کدام یک نماینده در تیم منتخب هفته سوم لیگ برتر دارند که اسامی این 11 بازیکن و شرح عملکردشان را در ادامه می‌خوانید
در سخت‌ترین شرایط روحی، با کمترین تمرین خودش را به بازی با استقلال رساند تا سپاهان از نبود او در این بازی بزرگ متضرر نشود و اتفاقا حضور دوباره‌اش در جمع 11 طلایی پوشان در ورزشگاه نقش جهان کاری کرد تا آبی‌ها پس از دو نمایش موفق و کسب 6 امتیاز، این بار نتوانند گلزنی کنند و حملات‌شان بی‌ثمر بماند. استقلال در مسابقه حساس هفته همه کار برای گلزنی کرد و عملکرد هجومی بهتری نسبت به سپاهان داشت، اما نمایش مطمئن خط دفاعی و گلر اصفهانی‌ها مانع از این اتفاق شد و دو خروج مطمئن و واکنش نیازمند نگذاشت دروازه این تیم باز شود.

محمد دانشگر (سپاهان)
همیشه مقابل استقلال که جدایی تلخی از آن داشت، نمایش با انگیزه‌ای داشته، اما توانست دوباره در این تقابل احساسی با تیم سابق بدرخشد و اجازه ندهد آبی‌ها با امتیاز به تهران برگردند. محمد دانشگر در زمان بازی مستقیم حریف بارها جلوتر و بالاتر از ارسلان مطهری و کوین یامگا ضربات سر را زد و در ضربات ایستگاهی هم یار مستقیم روزبه چشمی بود و با روحیه بالا سعی در موفقیت و گلزنی آنها شد و به خوبی این کار را انجام داد. دانشگر برخلاف دیگر بازی‌های بزرگی که تجربه کرده بود، این بار بدون تنش و با آرامش کارش را دنبال کرد و در نهایت همراه با سپاهانی‌ها جشن پیروزی، بدون گل خورده گرفت.

آرمان اکوان(ملوان)
حضورش در کنار بازیکنانی مثل میلاد باقری و نورمحمدی در عقب زمین ملوان، برای دومین بازی پیاپی موثر واقع شد و برخلاف هفته قبل که با بدشانسی برابر استقلال گل خوردند، این بار با نمایش مطمئن خود نگذاشتند فولاد خوزستان حتی یک گل در این بازی بزند. آرمان اکوان با جنگندگی بالا و برتری در نبردهای هوایی و زمینی مقابل فولادی‌ها نگذاشت توپ زیادی به سمت دروازه تیمش برود و با تکل و دفع توپ نیز بارها نجات‌بخش ظاهر شد و نقش مهمی در نخستین کلین‌شیت فصل تیمش داشت. اکوان با این نمایش کاری کرد تا تیم مهدی تارتار منسجم‌ترین نمایش دفاعی را برای کسب پیروزی چهار گله داشته باشد و با شرایط بهتر به استقبال بازی آینده برود.


بولت ذوب آهنمیلاد فخرالدینی(آلومینیوم)
سید مجتبی حسینی با اینکه جوانان زیادی به فوتبال ایران معرفی کرده، اما امسال رویه متفاوتی پیش گرفته و باتجربه‌ها را نیز به ترکیب تیمش آورده که یکی از آنها میلاد فخرالدینی است؛ بازیکنی که در سه مسابقه ابتدایی عملکرد کم‌نقص و بدون نوسان داشته و در دیدار هفته سوم مقابل هوادار ستاره تیمش بود. مدافع راست پیشین آبی‌ها در این بازی بیرون از خانه در کنار اینکه نمایش مطمئنی در سمت راست خط دفاعی ارائه کرد و مانع از پیشروی حریف می‌شد، با پرتاب اوت خود منجر به اشتباه مدافع حریف و پنالتی برای تیمش شد که آن را تبدیل به گل کرد و پاس گل دوم را هم با یک ارسال زیبا داد تا بهروز نوروزی‌فرد گل برتری را بزند و سه امتیاز را بگیرند.

سید ابوالفضل رزاق‌پور (گل‌گهر)
یک بازیکن قائم‌شهری این هفته اجازه نداد نساجی حتی صاحب یک امتیاز در زمین خودش شود؛ ابوالفضل رزاق‌پور که انتقال پرسروصدایی از تراکتور به گل‌گهر داشت، در هفته اول لیگ برتر یک پاس گل داد و در دومین مسابقه هم ارسال‌های خطرناکی داشت ولی در بازی با نساجی در کنار سانترهای خود، با یک توپ‌گیری توانست تیمش را به گل برساند. رزاق‌پور در جدال با نساجی اجازه نداد موقعیت خطرناکی از سمت او شکل بگیرد و بعضا از زمین حریف توپ‌گیری می‌کرد و قطع توپ داشت که یکی از آنها نیز در ادامه منجر به تک‌گل برتری سیرجانی‌ها شد تا به رده دوم جدول صعود کنند.
مهرداد رضایی (ذوب‌آهن)
آنقدر در خط میانی خوب کار کرد و مهره‌هایی مثل سروش رفیعی را به دردسر انداخت و تحت فشار گذاشت که این بازیکن پس از گل به خودی تعویض شد و در شروع نیمه دوم روی نیمکت نشست. مهرداد رضایی که انتقال جنجالی از مس رفسنجان به ذوب‌آهن داشت، در نخستین بازی با پیراهن این تیم در رقابت بزرگ با پرسپولیس درخشید تا عملکردش بیشترین تاثیر را در متوقف شدن سرخ‌ها داشته باشد. مهرداد رضایی با ایستادگی مقابل هافبک‌های خوش تکنیک پرسپولیس، بارها توپ‌گیری داشت و آن را قطع می‌کرد و در انتقال توپ از عقب به جلوی زمین هم موثر ظاهر شد و اگر مصدومیت جزئی پشت پای او نبود، در دقایق پایانی هم در زمین می‌ماند.
امیرمحمد نسایی (شمس‌آذر)
شاید اشتباه مدافعان مس رفسنجان در شکست سه گله این تیم بیشتر به چشم آمد، اما بیشترین فشار برای بازپس‌گیری توپ و ایجاد ضدحمله روی دروازه این تیم را هافبک‌های شمس‌آذر قزوین انجام دادند که بارها این کار را به بهترین شکل کردند و نمایش مطمئن آنها در میانه زمین مسی‌ها را برای خلق موقعیت ناموفق گذاشت. امیرمحمد نسایی در جدال با هافبک‌های حریف انگیزه بیشتری داشت و نمایش او در میانه میدان بارها بازیکنان مقابلش را به اشتباه انداخت و در کنار عملکرد موثر در فاز دفاعی، در بخش هجومی هم با انتقال توپ موثر بود تا برد سه گله را در رفسنجان جشن بگیرند.

حسین صادقی (ملوان)
وینگ‌بک ملوانان در تقابل با فولاد خوزستان یکی از بهترین‌ها بود تا بازیکنان خوش تکنیک، سرعتی و ریزنقش حریف نتوانند در جدال با او عملکرد موفقی داشته باشند و حمله جدی از سمت او به وجود بیاورند. حسین صادقی که فصل قبل نمایش خوبی در هوادار ارائه کرد، حالا زیر نظر تارتار نیز به شرایط گذشته برگشته و در دیدار با ملوان این کار را با نفوذهای پرشمار و خطرناکش انجام داد و خلق موقعیت کرد تا بتوانند نخستین برد فصل را به بهترین شکل در کنار انزلیچی‌ها به دست بیاورند. صادقی هم یکی از بهترین‌های ملوان بود که شایستگی حضور در تیم هفته را داشت.


بولت ذوب آهنعلی‌اصغر اعرابی (شمس‌آذر)
بهترین بازی را برای درخشش دوباره در شمس‌آذر در لیگ برتر انتخاب کرد؛ تقابل با مس رفسنجان که در نقل و انتقالات تابستانی به آنجا رفته و پس از فسخ قرارداد، دوباره به قزوین برگشته بود تا عملکردش مانع از برتری تیم مقابل شود. علی‌اصغر اعرابی که نقش کلیدی در صعودشان و قهرمانی در لیگ یک داشت و بهترین وینگر این رقابت‌ها بود، در تقابل با مس رفسنجان بارها با حرکات تکنیکی و سرعت بالای خود از بازیکنان مقابلش عبور کرد و نمایشی داشت که در فاز هجومی خطرناک‌تر از دو بازی قبل ظاهر شوند و خط دفاعی حریف را به دردسر بیاندازند و در نهایت هم با برد پرگل به شهرشان بروند.

مسعود زائرکاظمین (ملوان)
علی‌رغم از دست دادن پنالتی، اما بهترین بازیکن تیمش در جریان پیروزی 4 بر صفر مقابل فولاد بود. مسعود زائرکاظمین دو گل به ثمر رساند، یک پنالتی به دست آورد و چندین موقعیت دیگر خلق کرد که منجر به گل نشدند، وگرنه برد قوهای سپید پُرگل‌تر هم می‌شد. او که سال گذشته هم در ملوان توپ می‌زد، تا پایان هفته سوم سه گل زده و دو پنالتی برای تیمش گرفته و یک پاس منجر به گل داده و در حال حاضر موثرترین بازیکن لیگ برتر محسوب می‌شود.
عیسی مرادی (شمس‌آذر)
دوران نسبتا خوبی در سپاهان سپری کرد و در 15 بازی که بیشتر هم به‌عنوان بازیکن تعویضی آمد، سه گل به ثمر رساند ولی انتقال قرضی به شمس‌آذر قزوین موجب شد شرایط بهتری پیدا کند و ستاره تیمش در هفته سوم شود. عیسی مرادی پس از حضور در نخستین بازی فصل، به شکل عجیبی در مسابقه دوم حضور نداشت ولی برابر مس رفسنجان به ترکیب بازگشت و دو گل تیمش را روی اشتباه فاحش خط دفاعی نارنجی پوشان زد و علاوه بر آن، پرتلاش و دونده ظاهر شد و شانس گل‌های خوبی هم به وجود آورد که بی‌ثمر ماند.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

مرگ 5 میلیون نفر در سال ناشی از سوخت‌های فسیلی

راه‌اندازی رسانه نمایشی اختصاصی برای ناشنوایان در کشور

احتمال احیای سهمیه ویژه دانش‌آموزان عشایری در کنکور 1403

بورس در فاز چرخش؟

خوزستان به تنهایی توان تامین 63 روز گندم کل کشور را دارد

سود سهام عدالت تا شب یلدا واریز می‌شود/ چه کسانی سود یک میلیون و 200 هزار تومانی می‌گیرند؟

شیوع بیماری جدید در چین، نگرانی در سایر کشورها

داور زن ایرانی در المپیک پاریس

راه های همبستگی با غزه

دوباره باید ماسک بزنیم؟

ابر چالش خوزستان مدیریت است

شرایط پذیرش بدون آزمون دوره کارشناسی ارشد دانشگاه شریف اعلام شد

درخواست جنبش عدم تعهد برای تحقیق درباره استفاده رژیم صهیونیستی از سلاح‌های شیمیایی

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر اعلام کرد بودجه 700 میلیارد تومانی برای تبدیل موتورسیکلت‌های بنزینی پایتخت به برقی

رئیس سازمان بورس اعلام کرد سهام عدالت فعلا فروشی نیست/ واریز اولین مرحله سود سهام عدالت در آذرماه

در دیدار سفیر عربستان و رییس سازمان حج مطرح شد مساعدت عربستان برای ازسرگیری عمره ایرانی‌ها

ماجراهای حنجره طلا آماده نمایش می شود

وزیر کار: منابع افزایش حقوق بازنشستگان پیش بینی نشده است

برندگان و بازندگان واردات خودرو

شرایط برقراری پوشش بیمه‌ای «فریز تخمک» و «رحم اجاره‌ای»

واکنش خمس به پیشنهاد باشگاه اسپانیایی

CR7 تنها نیست؛ از نمونه‌های خارجی تا الگوی ایرانی

اوضاع بر وفق مراد یحیی و شاگردانش

سفیر ایران در دوحه: تعامل نزدیکی با قطر داریم/ 14 زندانی ایرانی آزاد شده‌اند

عذرخواهی بیرانوند از کریستیانو رونالدو

تشریح اجرای طرح های آبرسانی در جنوب سیستان و بلوچستان

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور پاسخ داد آیا مدت زمان سربازی به 12 ماه کاهش می‌یابد؟

موافقت حماس با تمدید دو روزه آتش‌بس غزه

چرا آژانس هزینه بازنگشتن آمریکا به برجام را از ایران طلب می‌کند؟

طهرانچی خبرداد دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد وام شهریه بدون بهره می‌گیرند

مادران باردار سبد غذایی رایگان می‌گیرند/ از یارانه 4 میلیونی تا سبد بهداشتی و پوشاک

مهاجم سابق استقلال هم رباط داد؟

مهاجم سابق استقلال هم رباط داد؟

قضاوت بازی‌ مرگ و زندگی پرسپولیس به چینی‌ها رسید

نتیجه مسابقات جهانی جوانان همه را به آینده وزنه‌برداری امیدوار کرد

اعتراض روزنامه اماراتی به تصمیمات مجیدی

آخرین وضعیت اجرای طرح گواهینامه آسان موتورسیکلت در کشور/ اعلام روش دریافت یک روزه گواهینامه

سردار را خیلی دوست دارم، او دیوانه‌کننده است

رئیس سازمان امور مالیاتی خبر داد درآمدهای مالیاتی 2 برابر درآمدهای نفتی شد/ شناسایی 18 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی

اظهارنظر مالیاتی‌ها برای افزایش سقف معافیت مالیاتی حقوق و دستمزد1403

5 نکته مهم برای داوطلبان آزمون پذیرش دانشجو معلم در دانشگاه‌ فرهنگیان

وعده‌ای که به زودی عملیاتی می‌شود؛ خودروهای برقی آذرماه می‌آیند

برنامه‌ منطقه خلیج فارس برای زندگی پسانفت

با حضور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ناوشکن دیلمان به ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش ملحق شد

جایزه کتاب سال خوزستان به یک دزفولی تعلق گرفت .

قیمت طلا و سکه 5 آذر 1402 / افزایش قیمت‌ها در آرامش بازار طلا

توضیحات حاجی‌زاده درباره آخرین دستاوردهای نیروی هوافضای سپاه

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست خبر داد ورود 1000 اتوبوس برقی به کشور تا دو ماه آینده

رئیس کل بانک مرکزی خبر داد افزایش سقف وام قرض‌الحسنه به 300 میلیون/ مجوز پرداخت به بانک‌های رسالت، ملی و سپه

ستاره فولاد فصل را از دست داد؟