آخرین مطالب

مراسم تجلیل از قهرمانان مدال‌آور رئیسی: ساخت مجموعه ورزشی در شأن ایران ضرورت دارد

مراسم تجلیل از قهرمانان مدال‌آور رئیسی: ساخت مجموعه ورزشی در شأن ایران ضرورت دارد سیاسی

مراسم تجلیل از قهرمانان مدال‌آور رئیسی: ساخت مجموعه ورزشی در شأن ایران ضرورت دارد

  بزرگنمایی:

رئیس‌جمهوری گفت: ما صرفا به دنبال کلنگ‌زنی پروژه تازه ورزشی نیستیم، اما لازم است یک مجموعه ورزشی در همین تهران وجود داشته باشد که در شأن جایگاه ورزش ایران باشد و میزبان مهمانان خارجی ما شود.

به گزارش ایسنا، سیدابراهیم رئیسی در مراسم «تجلیل از قهرمانان مدال‌آور ورزش کشور» با بیان این‌که «برای همه قهرمانان و نام‌آوران نام امام علی (ع) الهام‌بخش است»، اظهار کرد: این‌که چگونه امام علی (ع) از ایمان، ارزش‌ها، انسانیت و حق دفاع می‌کند؛ امروز به اهتزاز درآوردن پرچم ایران در جهان به اهتزاز درآوردن پرچم حق‌خواهی و عدالت‌طلبی است. این نظام امروز خار چشم سلطه‌طلبان و مستکبران عالم است.

وی افزود: موضوع ورزش بسیار مهم است و امری است که باید همواره به آن تأکید کرد؛ چراکه حفظ هویت و همبستگی اجتماعی و ایجاد امید و نشاط در جامعه را پدید می‌آورد. باید برای گسترش ورزش همگانی تلاش کرد.

رئیسی ادامه داد: بانوان هم برای ورزش ایران و هم در حوزه‌های فرهنگی، علمی و اجتماعی افتخارات فراوان آفریدند. باید موانع ورزش بانوان برچیده شود و بیش از این به ورزش بانوان بها داده شود. تجهیزات ورزشی نیز باید در همه ابعاد تامین شود و در اختیار ورزشکاران قرار گیرد.

مزایایی ورزشکاران المپیکی برای ورزشکاران پارالمپیکی هم باشد

رئیس‌جمهور گفت: همه مزایایی که برای ورزشکاران المپیکی وجود دارد باید برای ورزشکاران پارالمپیکی ما هم وجود داشته باشد و این به تحقق عدالت در ورزش کشور کمک می‌کند. من با این موضوع بسیار موافق و همراهم و بر تحقق آن تاکید دارم.

رئیس دولت سیزدهم با تاکید بر تقویت روحیه اخلاق پهلوانی در ورزش کشور، اظهار کرد: پهلوانی و جوانمردی که غلامرضا تختی را برای ما به عنوان الگو مطرح کرده است به تقویت این فتوت و جوانمردی در ورزش توجه دارد. موضوع توجه به اخلاق چه در ورزش و چه در سایر ابعاد زندگی اجتماعی اهمیت دارد.

به اقتصاد ورزش هم توجه شود

وی با تاکید بر ضرورت تسهیل مقرارت ورزش، تصریح کرد: در کنار تسهیل مقررات ورزش باید به اقتصاد ورزش هم توجه داشت و اجازه نداد اقتصاد ورزش به دست جریان سوداگری و دلالی بیفتد. نباید به اقتصاد ورزش بی‌توجه بود.

رئیسی یادآور شد: در حوزه‌هایی که می‌توان برای بروزرسانی تسهیلات ورزشی از امکانات دانش‌بنیان‌ها استفاده کرد، باید به این امر توجه ویژه داشته باشیم و از ظرفیت دانش‌بنیان‌ها برای تأمین نیازها استفاده کنیم.

یک مجموعه ورزشی در تهران در شأن جایگاه ورزش ایران داشته باشیم

رئیس‌جمهور با بیان این‌که «در دو سال گذشته نزدیک به 2 هزار پروژه نیمه‌تمام ورزشی به نتیجه رسیده است»، تأکید کرد: مابقی این پروژه‌ها هم باید در سال‌های پیش‌رو به نتیجه برسد. ما صرفا به دنبال کلنگ‌زنی پروژه تازه ورزشی نیستیم هرچند لازم است یک مجموعه ورزشی در همین تهران وجود داشته باشد که در شأن جایگاه ورزش ایران باشد و میزبان مهمانان خارجی ما شود.

رئیس دولت سیزدهم تصریح کرد: من به شکل‌گیری چنین مجموعه ورزشی در تهران هرچند هزینه فراوان هم داشته باشد تاکید دارم و با آن موافقم. این کار را آقای کیومرث هاشمی و آقای منظور پیگیری کنند. ضرورت دارد که چنین مجموعه ورزشی در تهران وجود داشته باشد. در کنار این کار باید کار پروژه‌های نیمه‌تمام ورزشی هم تکمیل شود.

به شرایط معیشتی پیشکسوتان هم توجه شود

وی با اشاره به ضرورت رفع مشکلات بیمه و شرایط شغلی و معیشتی پیشکسوتان ورزش و قهرمانان ورزشی، اظهار کرد: توجه به رفع این مشکلات برای ما بسیار اهمیت دارد چرا که قهرمانان ما را به ادامه مسیر قهرمانی امیدوار می‌کند. به ویژه باید به شرایط معیشتی پیشکسوتان هم توجه داشت تا آینده و چشم‌انداز قدم برداشتن در راه قهرمانی و ورزشکاری برای جوانان ما روشن باشد.

رئیسی با تاکید بر ضرورت وجود نگاه متوازن و متعادل در تقسیم منابع در حوزه‌های مختلف ورزش، گفت: نباید صرفاً به یک یا چند استان در تقسیم منابع توجه کرد و مابقی را از نظر دور نگاه داشت. همه استان‌ها و حوزه‌های مختلف ورزشی باید از تقسیم متوازن و متعادل منابع بهره‌مند شوند. از ورزش اقشار خاص به‌ویژه جانبازان و معلولان هم باید حمایت گسترده شکل بگیرد تا همه جامعه متوجه اهمیت خود در امر تقویت ورزش کشور باشند.

رئیس‌جمهور با تاکید بر این‌که «قهرمانان ما فقط باید دغدغه قهرمانی داشته باشند، نه دغدغه دیگری»، تصریح کرد: حل مشکلات و مسائل قهرمانان ما و مطالبات آنان باید در اولویت وزارت ورزش و جوانان باشد تا قهرمانان جز قهرمانی و افتخارآفرینی برای کشور دغدغه دیگری نداشته باشند.

وی با اشاره به اعزام کاروان ایران به بازی‌های آسیایی هانگژو چین، گفت: امیدواریم کاروان اعزامی کشورمان به چین با مددگرفتن از امام هشتم و توسل به اهل بیت که هویت دینی و فرهنگی و ورزشی ما را از دیگر کشورها متفاوت می‌کند، از این جایگاه پاسداری و برای ایران نام‌آوری و افتخارآفرینی کنند.

به نام‌آوری خود افتخار کنید ما هم افتخار می‌کنیم

رئیسی خطاب به ورزشکاران حاضر در این نشست اظهار کرد: شما باید به نام‌آوری خود افتخار کنید ما هم افتخار می‌کنیم. اما این نام‌آوری باید خرج دفاع از ارزش‌ها، دفاع از مظلومان، دفاع از کشور بزرگ ایران و انقلاب شکوهمند اسلامی شود که شهدا جان خود را خرج آن کردند. این انقلاب ارزش این را دارد که وقتی برایش جان خرج شده است قهرمانی و نام‌آوری هم خرج آن و خرج دین و هویت دینی ما شود.

وی یادآور شد: مهمترین داشته دولت اعتماد مردم و سرمایه اجتماعی است. داشته‌های مادی کشور به مردم تعلق دارد و دولت از همه این داشته‌ها برای تقویت ورزش‌های همگانی استفاده می‌کند. امیدوارم که دعای مردم ایران و خانواده شهدا بدرقه راه ورزشکاران ما در سفر به چین باشد.

انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

طرح مسکن متری به کجا ختم شد؟

خبر جدید از مرحله سوم فروش در سامانه یکپارچه خودرو

سایت وزارت علوم از دسترس خارج شد

امیرعبداللهیان: امکان بازگشت همه طرف‌ها به برجام دور از دسترس نیست

به زودی؛ الحاق اسکادران کوثر به نیروی هوایی ارتش

معرفی کتاب دزفول شهر دوستدار سالمند به قلم دکتر منصوره مهرگان ومسعود طالبی فر

زمان مسابقه امروز فرنگی کاران ایران در جهانی بلگراد/ محمدرضا گرایی وارد می شود

رایگان شدن متروی تهران از امروز برای دانشجویان و دانش‌آموزان

با این تکنیک های ساده انرژی اول صبح را بالا ببرید

وزیر علوم: قول می‌دهم امانتدار امینی برای دانشجویان باشیم

پیروزی النصر در ال‌کلاسیکوی عربستان با درخشش رونالدو و ستاره برزیلی

وطن، از بلگراد تا اسپیناس

فعالیت پدیده ال نینو در غرب آسیا

الواح هخامنشی استردادی از آمریکا کجا رفت؟

رادیو صبح ملت ویژه استان خوزستان منتشرشد

تازه‌ترین آمار بنگاه‌های مشمول معافیت بیمه‌ای

6 فرنگی‌کار ایران امروز جمعه در مسابقات قهرمانی 2023 جهان به میدان می‌روند.

مسابقات قهرمانی ژیمناستیک در دزفول برگزار شد

رادیو صبح ملت ویژه شهرستان دزفول منتشر شد

پویا نیک پور با «سکوت بی پایان» می آید

اسماعیلی: دولت فرهنگ و هنر را فقط در پایتخت نمی‌بیند

رئیسی در مراسم رژه نیروهای مسلح: نیروهای مسلح از تغییر ژئوپلیتیک منطقه جلوگیری‌ کردند/نباید هیچ گروه مسلحی در اطراف مرزها باشد

نمایش حماسه 8 مهر 59 به روی صحنه می رود

راه را عوضی رفته و اهداف را عوض کرده اید..

وزیر دفاع آذربایجان : عملیات قره باغ کوتاه و موفقیت آمیز بود

بادامچیان: اصلاح‌طلبان یک شهید هم در جنگ ندادند

یک آتش نشان در عملیات نجات ازچاه جان باخت

محصص: تیم ملی ایران نباید از نام حریف بترسد/ تفکرات قلعه‌نویی با کی‌روش فرق می‌کند

نظر ولیعهد سعودی درباره «موازنه قدرت در خاورمیانه»

ابتکار جدید شهرداری تهران؛ جوشکاری بین واگن زنان و مردان!

فلاحی: طرح مجلس برای تغییر در کنکور در سال 1403 اجرایی نمی‌شود

امکان استعلام ممنوع الخروجی با استفاده از کدملی

تکلیف بنزین در برنامه هفتم

پیش‌بینی بارش‌های قابل ملاحظه در 6 ماه دوم سال

واکنش سفارت ایران در عربستان به پیروزی «النصر» مقابل «پرسپولیس»

رئیسی در دیدار ایرانیان مقیم آمریکا مطرح کرد: ماموریت به وزارت خارجه برای رفع موانع فعالیت اقتصادی ایرانیان مقیم خارج در داخل کشور

معاون مالی و اقتصادی شهرداری اهواز عنوان کرد صدور رای تحویل کارگاه‌های متروی اهواز از کیسون/ پیش‌بینی تامین 200 اتوبوس و میدل‌باس

صدور سند مشاع برای واحدهای 25 متری! / معمای تفکیک سند مسکن اقتصادی قابل حل است؟

آرش میراحمدی - بازیگر برنامه‌های طنز تلویزیون درگذشت.

موافقت مجلس با تعویق تاثیر قطعی معدل در کنکور تا سال 1406

کشتیِ آزاد ایران دوم جهان شد

یک مسئول: 38 گونه از مهره‌داران آذربایجان‌غربی در معرض تهدید است

اردوغان: بر اکثر موانع در روابط خود با واشنگتن غلبه کرده‌ایم/ به کمک اتحادیه اروپا نیاز نداریم

پیام عربستان به رژیم صهیونیستی درباره مناقشه فلسطین

رایزنی باقری با دو دیپلمات ارشد عمانی و قطری در مورد توافق اخیر ایران و آمریکا

آلمان از بسته کمکی جدید 400 میلیون یورویی به اوکراین خبر داد

تسهیل تکلیف مودیان در اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان/ دستگاه کارت خوان به مثابه پایانه فروشگاهی

ابر ستاره در ایران؛ کریس تهران را بهم ریخت!

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان خبر داد اعزام 2 تیم ارزیاب به محل حادثه انفجار گاز در شادگان/شهروندان از حضور در محل حادثه خودداری کنند

قیمت خودرو امروز 27 شهریور 1402/ بازگشت موج افزایش قیمت به بازار