آخرین مطالب

علی بابا احمد پور مدیر و کارآفرین حوزه های صنعت و ورزش

گپی صمیمانه با علی بابا احمدپور مدیرعامل شرکت سیناصنعت احمدپور اجتماعی - ورزشی - خوزستان

گپی صمیمانه با علی بابا احمدپور مدیرعامل شرکت سیناصنعت احمدپور

  بزرگنمایی:

علی بابا احمد پور خیر و کارآفرین ایذه ای درباره دوران کودکی و جوانی خود به خبرنگار صبح ملت نیوز گفت : در روستای تاکوتر Takoutar در دهستان پیان از توابع شهر ایذه در استان خوزستان، زاده شدم. بخاطر محرومیت عمومی موجود در زادگاهم در خلال سه سال دوره راهنمایی، هر روز هفت کیلومتر راه را از تاکوتر تا پیان می پیمودم تا سر کلاس درس مدرسه پیان حاضر باشم و باسواد شوم. افتخار می کنم که جانباز جنگ هستم. در دوران دبیرستان به جبهه رفتم و شدیداً مجروح شدم. سپس در سال تحصیلی 71-72 موفق به اخذ مدرک دیپلم گردیدم. پس از اخذ دیپلم به عنوان کارگر در یک شرکت خصوصی ایتالیایی که در حوزه پتروشیمی فعال بود، مشغول به کار شدم. در شرکت یادشده تجارب بسیاری کسب کردم و از سطح کارگری به سطح استادکاری رسیدم. همزمان با ثبت  شرکت "سیناصنعت احمدپور" تحصیلات خود را تا سطح کارشناسی در رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه آزاد اسلامی ایذه ادامه دادم و هم اکنون در شرف اخذ مدرک کارشناسی ارشد در همین رشته و از همان دانشگاه می باشم. 

احمدپور درباره شرکت خود که تحت عنوان رسمی "سیناصنعت احمدپور" در حال فعالیت در حوزه پتروشیمی و سایر حوزه های مهندسی است چنین گفت : شرکت تحت مدیریت بنده در پروژه های نفت و گاز بخصوص پروژه های پتروشیمی فعال است و به موفقیتهای خوبی در عرصه مهندسی و اجرای پروژه های پتروشیمی و غیره دست یافته است. برای نمونه پروژه پتروشیمی سنندج، پروژه پتروشیمی کاویان شامل واحد الفین و چند واحد دیگر و همچنین پروژه پتروشیمی پارس پنل و حتی پروژه پل طبیعت تهران توسط شرکت سیناصنعت احمدپور اجرا شده است. در حوزه کارآفرینی این شرکت هم اکنون در عسلویه حدود 1600 نفر از جوانان جنوب کشور را جذب نموده است. کارآفرینی شرکت سیناصنعت احمدپور فقط به حوزه پتروشیمی محدود نمی شود، بلکه این شرکت در حوزه ورزش نیز از طریق تیم داری به کارآفرینی  و جذب جوانان با استعداد پرداخته است، تا جایی که به کشتی گیران و مربیانی که در استخدام دولت یا شرکت دیگری نیستند تحت عنوان پرسنل شرکت مزد پرداخت کرده و آنها را بیمه تأمین اجتماعی نموده است.

احمدپور که در حوزه ورزش بجز حمایت دائم از رشته کشتی، بطور مقطعی از رشته های ورزشی دیگری همچون بوکس، ووشو، کاراته و فوتبال نیز حمایت نموده است، درباره عدم تداوم تیم داری شرکت سیناصنعت در فوتبال نیز چنین گفت : در لیگ دسته 3 تیم داری کردم ولی به دلیل فقر زیرساختی شهرستان ایذه در زمینه فوتبال و نظارت سختگیرانه فدراسیون فوتبال جهت ایجاد زیرساخت های مورد نیاز میزبانی لیگ های فوتبال در ایذه، موقتاً از تیم داری در رشته فوتبال منصرف شده ام، اما اگر زیرساختهای مد نظر فدراسیون فوتبال ایجاد شوند دوباره در رشته فوتبال تیم داری خواهم کرد. 

احمدپور در ادامه گفتگو درباره حمایت اش از رشته کشتی به صبح ملت نیوز گفت : زمانی که پیام بویری با مدالی خوش رنگ از مسابقات آسیایی به ایذه بازگشت بنده با دادن یک خودرو بعنوان پاداش به وی از او حمایت کردم، مدال آوری پیام بویری و پاداش گرفتن وی موجب ایجاد انگیزه در نونهالان، نوجوانان و جوانان ایذه ای شد و متعاقب آن باشگاه کشتی ایذه شلوغ شد. همین امر به انگیزه ای برای بنده تبدیل شد تا به تیم داری در رشته کشتی مبادرت ورزم و از این طریق جوانان ایذه ای را حمایت کنم. زیرا من به شهر و کشور خود بسیار علاقمند هستم و دوست دارم در حد توانم به جوانان ایرانی به ویژه جوانان ایذه ای خدمت کنم. 

مهندس احمدپور در مورد تأثیر حمایت هایش از رشته کشتی توضیح داد که این حمایت ها موجب رواج بیشتر کشتی در سطح شهرستان ایذه و استان خوزستان شده است، همچنین به گرم شدن تنور لیگ برتر کشتی و تقویت تیم های ملی کشتی منجر شده است که در نهایت به کسب مدالهای خوش رنگ بین المللی توسط کشتیگیران جوان می انجامد. ضمن اینکه کلاً حمایت از ورزش، حمایت از سلامت جسمی، اخلاقی و روحی جامعه است. 

مهندس احمدپور در  رابطه با تأسیس آکادمی کشتی در ایذه نیز چنین ابراز کرد که تأسیس آکادمی کشتی باعث علمی و حرفه ای شدن کشتی ایذه و ایران می گردد. همچنین موجب جذب ورزشکاران از سنین پایه به کشتی می گردد و از این طریق با تشکیل تیم نونهالان و اعزام آن به مسابقات داخلی و خارجی به پشتوانه سازی در کشتی پرداخته می شود. این آکادمی باعث ایجاد انگیزه در نونهالان می شود و به آنها کمک می کند که به سطوح بالاتری از کشتی قهرمانی بیاندیشند. احمدپور یادآور شد که این آکادمی رایگان است و بابت خدماتی که ارائه می کند هیچ هزینه ای دریافت نمی کند. 

احمدپور در مورد تیم نونهالان سیناصنعت افزود که باشگاه حرفه ای سینا صنعت ایذه از هفت سال پیش تا کنون در تمام رده های سنی تیم داری نموده است. برای نمونه، سه سال پیاپی در رده های سنی نونهالان و نوجوانان تیم سینا صنعت ایذه به ارمنستان اعزام شده است که برآیند کار یک نایب قهرمانی با ارزش در سال نخست و یک قهرمانی با ارزشتر در سال سوم حضور در این مسابقات بوده است. یادآوری می گردد که ترنومنت ارمنستان با حضور چند تیم از ارمنستان، گرجستان، روسیه، بلاروس و ایران برگزار می شود و در دوره اخیر این تورنومنت 400 کشتی گیر نوجوان شرکت داشته اند.

مهندس احمدپور در ارتباط با نام تیم کشتی سیناصنعت ایذه و مقام های کسب شده توسط این تیم گفت که نام شرکت بنده "سیناصنعت احمدپور" است اما نام تیم کشتی مورد حمایت این شرکت "سیناصنعت ایذه" است. این تیم در سال نخست مسابقات باشگاه های جهان در ایران مقام پنجم، در سال دوم در مجارستان مقام نخست، در سال سوم در ایران مقام دوم و در سال چهارم باز هم در ایران مقام سوم جهان را به دست آورده است.

احمدپور درباره نحوه حمایت مالی از تیم های کشتی ایذه اظهار نمود که تمام هزینه ها بر عهده شرکت سیناصنعت احمدپور است و این شرکت از هیچ جایی کمک مالی دریافت ننموده است. حتی این شرکت تا کنون از معافیتهای مالیاتی موجود در ازای حمایت از تیم های ورزشی بهره مند نشده است. این در حالی است که شرکت سیناصنعت احمدپور یک شرکت عمرانی است و نه تولیدی و بهمین مناسبت قادر به افزایش درآمد از راه تبلیغات در ورزش نیست. وی در ادامه افزود که با وجود محدودیتهای مالی که در اثر کاهش ارزش ریال، افزایش دستمزد کشتی گیران و تحریمها برای شرکت سیناصنعت احمدپور ایجاد شده است، این شرکت همچنان در حد توان خود به تیم داری در کشتی خواهد پرداخت، زیرا من شدیداً علاقمندم که پیشرفت جوانان شهر و میهن خود را در حوزه ورزش، تحصیلات و زندگی مشاهده کنم. 


احمدپور در پایان ضمن تشکر از مردم ایذه و حضور 2500 نفره تماشاگران ایذه ای در سالن تختی ایذه و تشکر از تیم های کشتی سیناصنعت و کادر فنی آنها و همچنین تشکر از حمایت های اداری ریاست فدراسیون کشتی دکتر دبیر و مسئول سازمان لیگ های کشتی دکتر نصیرزاده، پیروزیهای کسب شده توسط تیم سیناصنعت را به جامعه کشتی ایذه و استان خوزستان تبریک گفت. 
منصور بزرگمهر - صبح ملت نیوز 


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

به مناسبت رحلت معمار کبیر انقلاب

بیانیه دادستانی بهبهان در خصوص حادثه خائیز / جمع آوری کمک های مردمی غیر قانونی است و پیگیرد دارد

اندیکا خاکستر شد

کشف محموله 20 میلیارد ریالی لوازم خانگی قاچاق در بهبهان

وزیر آموزش و پرورش در نشست با گروه های جهادی مدرسه ساز؛ 12 درصد مدارس به نوسازی و 18 درصد مدارس کشور به مقاوم سازی نیاز دارند

📗📕 پیام وفاق دزفول بزرگ بمناسبت ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) و قیام خونین 15 خرداد

قتل دو نفر در یکی از باغ ویلاهای دزفول

می خواهند مرا به قتل برسانند

کرونایی بودن کسبه خراطان کذب است؛/ تره بارمان با این شایعه روی دستمان ماند

هفته نامه رامهرمز شماره 101

سارقان منازل شناسایی شدند

دکتر روحانی در گفت و گو با رئیس جمهور فنلاند: برجام دستاورد خوبی در زمینه چند جانبه‌گرایی بود

رئیس جمهور در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت: شرکت های سرمایه گذاری استانی به طور منظم به دارندگان سهام گزارش دهند

وزیر امور خارجه از پرواز هواپیمای حامل دکتر سیروس عسکری از آمریکا به مقصد ایران خبر داد.

جذب و استخدام در نیرو انتظامی

از ویتامینA(آ) بیشتر بدانیم+خواص ومنابع آن

ایران زیبا-قلعه ناصری ایرانشهر

کول چپ جاذبه گردشگری زیبا و معروف استان لرستان

جلسه روسای فدراسیون فوتبال با وزیر ورزش/ بررسی روند اصلاح اساسنامه

جلسه روسای فدراسیون فوتبال با وزیر ورزش/ بررسی روند اصلاح اساسنامه

نمایشگاه خوشنویسی مجازی هنرمندان شهرستان دزفول / ویژه ارتحال حضرت امام ره و قیام 15 خرداد

اهدای مدال آسیایی تیم بسکتبال نفت به بیمارستان طالقانی آبادان

آخرین وضعیت پرونده تعلیق جودوی ایران در CAS

دریغ از یک شاخه گل برای مرحوم فتحی!

آبشار زرد لیمه اردل

علت تغییر اخلاق نادرشاه در پایان سلطنتش /علی غلامرضائی مدرس دانشگاه وپژوهشگرتاریخ

جلسه فوق العاده هیات رییسه "بوکس شطرنج" برگزار شد

علت اصلی نا بسامانی در بافت تاریخی وکهن دزفول به قلم جناب آقای سید کاظم قاضی زاده

هشدار محیط زیست درباره آتش سوزی مراتع و جنگل‌ها با گرم شدن هوا

دیدار ایران و کره، میان 5 بازی جذاب والیبال جهان

سخنگوی دولت: مجلس تازه نفس برای توسعه کشور به دولت بپیوندد

زانس شانس شهری تاریخی و توریستی

جلوگیری از استفاده کردن دستگاه ثبت تردد در شرکت کشت و صنعت کارون

خواص قهوه برای سلامتی

مهار مردمیِ آتشی که به جان خائیز افتاد

٣ نقص فنی هواپیمای فوکر آسمان طی ٢ روز

آغاز فیلمبرداری، فیلم( یک نقطه از زندگی) در اصفهان

پیش‌بینی 12 اعزام برون مرزی برای تیم ملی تنیس روی میز بانوان

طرح پل طبیعت شهرداری دزفول

مصاحبه با آقای دکتر سید نظام الدین امامی فر درباره المان یا نماد شهری دزفول کهن چگونه باید باشد

انتقاد آوایی نماینده مردم دزفول از استاندارخوزستان

تصادف زنجیره‌ای درجاده شوش - اهواز با چهار مصدوم

ساعات کار مرکز شماره گذاری خودرو در دزفول ،تا ساعت 17 افزایش یافت

خواص دارویی و درمانی نعناع

ایران زیبا روستای حصار تربت حیدریه خراسان رضوی

ایرانی‌ها روزانه 8 هزار کیلومتر سیگار مصرف می‌کنند

جواب تست کرونا دیاباته مشخص شد

راهی که رفته‌ایم اشتباه است/پاتوسی نیاید با استقلال بازی نمی‌کنیم

آتش در خانه خائیز و بی تفاوتی تماشاگران

اولین نطق مجلس یازدهم سهم نمایده شهر اولینها شد