آخرین مطالب

علی بابا احمد پور مدیر و کارآفرین حوزه های صنعت و ورزش

گپی صمیمانه با علی بابا احمدپور مدیرعامل شرکت سیناصنعت احمدپور اجتماعی - ورزشی - خوزستان

گپی صمیمانه با علی بابا احمدپور مدیرعامل شرکت سیناصنعت احمدپور

  بزرگنمایی:

علی بابا احمد پور خیر و کارآفرین ایذه ای درباره دوران کودکی و جوانی خود به خبرنگار صبح ملت نیوز گفت : در روستای تاکوتر Takoutar در دهستان پیان از توابع شهر ایذه در استان خوزستان، زاده شدم. بخاطر محرومیت عمومی موجود در زادگاهم در خلال سه سال دوره راهنمایی، هر روز هفت کیلومتر راه را از تاکوتر تا پیان می پیمودم تا سر کلاس درس مدرسه پیان حاضر باشم و باسواد شوم. افتخار می کنم که جانباز جنگ هستم. در دوران دبیرستان به جبهه رفتم و شدیداً مجروح شدم. سپس در سال تحصیلی 71-72 موفق به اخذ مدرک دیپلم گردیدم. پس از اخذ دیپلم به عنوان کارگر در یک شرکت خصوصی ایتالیایی که در حوزه پتروشیمی فعال بود، مشغول به کار شدم. در شرکت یادشده تجارب بسیاری کسب کردم و از سطح کارگری به سطح استادکاری رسیدم. همزمان با ثبت  شرکت "سیناصنعت احمدپور" تحصیلات خود را تا سطح کارشناسی در رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه آزاد اسلامی ایذه ادامه دادم و هم اکنون در شرف اخذ مدرک کارشناسی ارشد در همین رشته و از همان دانشگاه می باشم. 

احمدپور درباره شرکت خود که تحت عنوان رسمی "سیناصنعت احمدپور" در حال فعالیت در حوزه پتروشیمی و سایر حوزه های مهندسی است چنین گفت : شرکت تحت مدیریت بنده در پروژه های نفت و گاز بخصوص پروژه های پتروشیمی فعال است و به موفقیتهای خوبی در عرصه مهندسی و اجرای پروژه های پتروشیمی و غیره دست یافته است. برای نمونه پروژه پتروشیمی سنندج، پروژه پتروشیمی کاویان شامل واحد الفین و چند واحد دیگر و همچنین پروژه پتروشیمی پارس پنل و حتی پروژه پل طبیعت تهران توسط شرکت سیناصنعت احمدپور اجرا شده است. در حوزه کارآفرینی این شرکت هم اکنون در عسلویه حدود 1600 نفر از جوانان جنوب کشور را جذب نموده است. کارآفرینی شرکت سیناصنعت احمدپور فقط به حوزه پتروشیمی محدود نمی شود، بلکه این شرکت در حوزه ورزش نیز از طریق تیم داری به کارآفرینی  و جذب جوانان با استعداد پرداخته است، تا جایی که به کشتی گیران و مربیانی که در استخدام دولت یا شرکت دیگری نیستند تحت عنوان پرسنل شرکت مزد پرداخت کرده و آنها را بیمه تأمین اجتماعی نموده است.

احمدپور که در حوزه ورزش بجز حمایت دائم از رشته کشتی، بطور مقطعی از رشته های ورزشی دیگری همچون بوکس، ووشو، کاراته و فوتبال نیز حمایت نموده است، درباره عدم تداوم تیم داری شرکت سیناصنعت در فوتبال نیز چنین گفت : در لیگ دسته 3 تیم داری کردم ولی به دلیل فقر زیرساختی شهرستان ایذه در زمینه فوتبال و نظارت سختگیرانه فدراسیون فوتبال جهت ایجاد زیرساخت های مورد نیاز میزبانی لیگ های فوتبال در ایذه، موقتاً از تیم داری در رشته فوتبال منصرف شده ام، اما اگر زیرساختهای مد نظر فدراسیون فوتبال ایجاد شوند دوباره در رشته فوتبال تیم داری خواهم کرد. 

احمدپور در ادامه گفتگو درباره حمایت اش از رشته کشتی به صبح ملت نیوز گفت : زمانی که پیام بویری با مدالی خوش رنگ از مسابقات آسیایی به ایذه بازگشت بنده با دادن یک خودرو بعنوان پاداش به وی از او حمایت کردم، مدال آوری پیام بویری و پاداش گرفتن وی موجب ایجاد انگیزه در نونهالان، نوجوانان و جوانان ایذه ای شد و متعاقب آن باشگاه کشتی ایذه شلوغ شد. همین امر به انگیزه ای برای بنده تبدیل شد تا به تیم داری در رشته کشتی مبادرت ورزم و از این طریق جوانان ایذه ای را حمایت کنم. زیرا من به شهر و کشور خود بسیار علاقمند هستم و دوست دارم در حد توانم به جوانان ایرانی به ویژه جوانان ایذه ای خدمت کنم. 

مهندس احمدپور در مورد تأثیر حمایت هایش از رشته کشتی توضیح داد که این حمایت ها موجب رواج بیشتر کشتی در سطح شهرستان ایذه و استان خوزستان شده است، همچنین به گرم شدن تنور لیگ برتر کشتی و تقویت تیم های ملی کشتی منجر شده است که در نهایت به کسب مدالهای خوش رنگ بین المللی توسط کشتیگیران جوان می انجامد. ضمن اینکه کلاً حمایت از ورزش، حمایت از سلامت جسمی، اخلاقی و روحی جامعه است. 

مهندس احمدپور در  رابطه با تأسیس آکادمی کشتی در ایذه نیز چنین ابراز کرد که تأسیس آکادمی کشتی باعث علمی و حرفه ای شدن کشتی ایذه و ایران می گردد. همچنین موجب جذب ورزشکاران از سنین پایه به کشتی می گردد و از این طریق با تشکیل تیم نونهالان و اعزام آن به مسابقات داخلی و خارجی به پشتوانه سازی در کشتی پرداخته می شود. این آکادمی باعث ایجاد انگیزه در نونهالان می شود و به آنها کمک می کند که به سطوح بالاتری از کشتی قهرمانی بیاندیشند. احمدپور یادآور شد که این آکادمی رایگان است و بابت خدماتی که ارائه می کند هیچ هزینه ای دریافت نمی کند. 

احمدپور در مورد تیم نونهالان سیناصنعت افزود که باشگاه حرفه ای سینا صنعت ایذه از هفت سال پیش تا کنون در تمام رده های سنی تیم داری نموده است. برای نمونه، سه سال پیاپی در رده های سنی نونهالان و نوجوانان تیم سینا صنعت ایذه به ارمنستان اعزام شده است که برآیند کار یک نایب قهرمانی با ارزش در سال نخست و یک قهرمانی با ارزشتر در سال سوم حضور در این مسابقات بوده است. یادآوری می گردد که ترنومنت ارمنستان با حضور چند تیم از ارمنستان، گرجستان، روسیه، بلاروس و ایران برگزار می شود و در دوره اخیر این تورنومنت 400 کشتی گیر نوجوان شرکت داشته اند.

مهندس احمدپور در ارتباط با نام تیم کشتی سیناصنعت ایذه و مقام های کسب شده توسط این تیم گفت که نام شرکت بنده "سیناصنعت احمدپور" است اما نام تیم کشتی مورد حمایت این شرکت "سیناصنعت ایذه" است. این تیم در سال نخست مسابقات باشگاه های جهان در ایران مقام پنجم، در سال دوم در مجارستان مقام نخست، در سال سوم در ایران مقام دوم و در سال چهارم باز هم در ایران مقام سوم جهان را به دست آورده است.

احمدپور درباره نحوه حمایت مالی از تیم های کشتی ایذه اظهار نمود که تمام هزینه ها بر عهده شرکت سیناصنعت احمدپور است و این شرکت از هیچ جایی کمک مالی دریافت ننموده است. حتی این شرکت تا کنون از معافیتهای مالیاتی موجود در ازای حمایت از تیم های ورزشی بهره مند نشده است. این در حالی است که شرکت سیناصنعت احمدپور یک شرکت عمرانی است و نه تولیدی و بهمین مناسبت قادر به افزایش درآمد از راه تبلیغات در ورزش نیست. وی در ادامه افزود که با وجود محدودیتهای مالی که در اثر کاهش ارزش ریال، افزایش دستمزد کشتی گیران و تحریمها برای شرکت سیناصنعت احمدپور ایجاد شده است، این شرکت همچنان در حد توان خود به تیم داری در کشتی خواهد پرداخت، زیرا من شدیداً علاقمندم که پیشرفت جوانان شهر و میهن خود را در حوزه ورزش، تحصیلات و زندگی مشاهده کنم. 


احمدپور در پایان ضمن تشکر از مردم ایذه و حضور 2500 نفره تماشاگران ایذه ای در سالن تختی ایذه و تشکر از تیم های کشتی سیناصنعت و کادر فنی آنها و همچنین تشکر از حمایت های اداری ریاست فدراسیون کشتی دکتر دبیر و مسئول سازمان لیگ های کشتی دکتر نصیرزاده، پیروزیهای کسب شده توسط تیم سیناصنعت را به جامعه کشتی ایذه و استان خوزستان تبریک گفت. 
منصور بزرگمهر - صبح ملت نیوز 


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

راﻫﮑﺎرﻫﺎﯾﯽ ﺑﺮای ﺑﻬﺒﻮد ﺑﺎزارﯾﺎﺑﯽ در شبکه‌های اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ

ساخت یک کاتالیزگر جدید برای تولید هیدروژن از آب دریا

ساخت یک کاتالیزگر جدید برای تولید هیدروژن از آب دریا

هوش مصنوعی پیش‌گوی مرگ انسان‌ها می‌شود

وزیر علوم رؤسای 4 پژوهشگاه را ابقاء کرد

افتتاح "نمایشگاه فناوری‌های پیشرفته چین" با حضور ستاری

آخرین مهلت ثبت‌نام در دوازدهمین المپیاد علمی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی

افزایش مشارکت و فعالیت اعضای هیئت علمی در حوزه ارتباط با صنعت

آیا تصویر زنان چادری در رسانه‌ها مثبت است؟

مقاله تحقیقاتی پژوهشگر مرکز اطلاعات علمی جهاددانشگاهی در میان 5 درصد برتر آلتمتریکس

کارخانه‌های رباتیک "آدیداس" در آسیا تاسیس می‌شوند

آغاز ثبت نام ازدواج دانشجویی

آخرین قیمت طلا و سکه و آخرین قیمت انواع ارز در #بازار_آزاد 98/08/21

معرفی سه محصول جایگزین برای پژو 405 GLX

پرو مورالس را راه نداد/ هواپیما در پاراگوئه نشست

اردن برنامه حمله به سفارت آمریکا و اسرائیل را ناکام گذاشت

پدر آسانژ: حال پسرم خوب نیست

اردوغان:دوره جدیدی را با آمریکا آغاز می‌کنیم/داعشی‌ها را برمی‌گردانیم، می‌خواهند بپذیرند یا نه!

"تلاش آمریکا برای بین‌المللی کردن پرونده تظاهرات عراق"

اعلام حمایت انصارالله یمن از هرگونه بازدارندگی علیه صهیونیست‌های ستمکار

حمایت موگرینی از راهکاری برای تنش‌زدایی در حوزه خلیج‌فارس

نتانیاهو: تصمیم ترور فرمانده جهاد اسلامی را 10 روز پیش گرفتیم

شهادت پسر یک رهبر جهاد اسلامی و زخمی شدن 10 تن دیگر در حمله رژیم صهیونیستی به دمشق

لاوروف: آمریکا به دنبال ایجاد یک شبه دولت در شرق فرات است

ادبیات و سبک زنانه (زنانه نویسی)

سینا صنعت ایذه فینالیست لیگ برتر کشتی فرنگی ایران شد

برنامه ایران برای گسترش خواهر خواندگی شهرهای ایران با شهرهای جهان

مدرسه ای آنسوی دشت

ابداع یک لپ‌تاپ تهی مغز ارزان قیمت!

اهمّیّت تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی:

درختکاری، راه حلی ساده برای مقابله با خشکسالی در کشور

روسیه 7 هزار دانشجوی "فناوری اطلاعات" جذب می‌کند

استاد پیشکسوت جراحی ایران درگذشت

انتصابات جدید در دانشگاه آزاد اسلامی

برگزاری کنگره نماز، سلامت روان و نشاط معنوی در دانشگاه تهران

21 نیروگاهی که فوکوشیمای ذوب شده را زنده می‌کند

21 نیروگاهی که فوکوشیمای ذوب شده را زنده می‌کند

سبک زندگی مردم ایران در دوران باستان

زمان فراخوان جذب مدرس در واحد علمی کاربردی غرب تهران اعلام شد

زمین‌باستان‌شناسی دشت شوشان غربی با تحلیلی بر سازه‌های آبی

پیشنهاد کار به رئیس جمهوری بولیوی یک روز پس از استعفا

اتحادیه اروپا تحریم‌ها علیه ونزوئلا را تمدید کرد

15 سال پس از مرگ عرفات هنوز معمای مرگ او حل نشده است

افشای تهدید همسر نتانیاهو علیه رسانه‌ اسرائیلی به دلیل نارضایتی از پوشش خبری این رسانه

نیکی هیلی: تیلرسون و کِلی تلاش کردند من را وادار به تضعیف ترامپ کنند

سیاستمداران لبنانی: تقریبا بر سر نخست‌وزیری حریری در دولت جدید اجماع وجود دارد

کشف جسد بنیانگذار "کلاه سفیدها" در استانبول

پیش نویس قانون جدید انتخابات عراق آماده شد

لاوروف: تلاش آمریکا برای سرقت نفت سوریه غیرقانونی است

سید حسن نصرالله: ترامپ برای نفت سوریه مانده است/جنگ آمریکا علیه ایران 99 درصد منتفی است