آخرین مطالب

متن کامل سخنان حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در دیدار مسئولان نظام و میهمانان کنفرانس وحدت اسلامی با رهبر انقلاب

متن کامل سخنان حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در دیدار مسئولان نظام و میهمانان کنفرانس وحدت اسلامی با رهبر انقلاب سیاسی - بین الملل

متن کامل سخنان حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در دیدار مسئولان نظام و میهمانان کنفرانس وحدت اسلامی با رهبر انقلاب

  بزرگنمایی:

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه نه فارس بودن از نگاه ما امتیاز است و نه عرب بودن امتیاز محسوب می شود، اظهارداشت: امتیاز اصلی برای ما پیروی از رسول خداست ، ما استیلا بر خاک و خوی امپراطوری نمی خواهیم، آنچه در منطقه می خواهیم برادری، وحدت ، پیروی از رسول خدا و پرچمداری او می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، متن کامل سخنان حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در دیدار مسئولان نظام و میهمانان کنفرانس وحدت اسلامی با رهبر انقلاب به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی سیدنا و نبینا محمد (ص) و آله طیبین و صحبه المنتجبین

عید سعید میلاد پیامبر عظیم الشان اسلام و فرزند برومندش امام جعفر صادق(ع) را به همه مسلمانان جهان، ملت بزرگ ایران، حضار محترم، میهمانان عزیزی که در کنفرانس وحدت اسلامی شرکت کردند، سفرای اسلامی مقیم در تهران که در این محضر حضور دارند و به ویژه به محضر رهبر فرزانه و معظم انقلاب اسلامی تبریک و تهنیت عرض می کنم. زاده امروز در جهان و دنیایی پا به عرصه وجود گذاشت که سراسر آن جهان را تبعیض، فساد، ظلم ، جنگ و خونریزی فرا گرفته بود.

افتخار آنها به قبیله بود و قدرت بازو و شمشیر و هدف آنها استیلا بر اموال و سرزمین دیگران بود. زنان به عنوان شهروندان درجه دوم در جامعه محسوب می شدند و جنگ خونینی بین قبایل و ادیان و مذاهب در طول آن دهه ها استمرار داشت.

دو امپراطوری عظیم و بزرگ در شرق و غرب بر جهان سلطه یافته بودند. در شرق امپراطور ساسانی و در غرب امپراطور روم و بقیه تمدن ها از قبیل چین، هند و مصر جایگاه چندانی در نظم جهانی آن زمان نداشتند.

مردی از جوار کعبه ندایی را به گوش جهانیان رساند که با همه صداها متفاوت بود او برای مردم کتاب آسمانی و حکمت آورده بود، او برای مردم میزان آورده بود این میزان و ترازویی که با همه ترازوهای گذشته فرق داشت. در این میزان و ترازو قبیله آن چنان سبک بود که نشانی از او نبود. ثروت  و جنسیت وزنی نداشت اما صداقت، علم، ایمان و وحدت و یگانگی و برادری بالاترین وزن را در این میزان مشاهده می شد،او پیامبر بود و در عین حال راهبر ، پیشوا ، امام و حاکم بود اما مقدم بر حکومت، پیامبر حکمت بود و این راز موفقیت پیامبر بود. او همه را در کنار هم یکسان قرار داد از سیاه و سفید، عرب و عجم، زن و مرد، فقیر و ثروتمند و تنها معیار بزرگی تقوا ، پاکدامنی ، علم، جهاد و فداکاری بود. او با ایمان ، قانون، اخلاق و با پیمان جامعه را اداره کرد. او تنها با مردها پیمان نبست و بیعت نکرد زنان هم در کنار مردان بودند، او پیمانش تنها با مسلمانها نبود با اهل کتاب و یهود هم پیمان بست و اساس حکومتش و هجرتش، زیربنایش دو پیمانه عقبه بود. پیمان برای رسول خدا با هر جمع و جمعیتی می بست یک معیار بود او هیچ گاه هیچ پیمانی را نشکست و آنها بودند که پیمان شکن بودند "الَّذِینَ عاهَدْتَ مِنْهُمْ ثُمَّ یَنْقُضُونَ عَهْدَهُمْ فِی کُلِّ مَرَّهٍ " اما او پای پیمان خود تا آخر ایستاد و مدینه ای را درست کرد و مدینه النبی ای را ساخت و حکومتی را استقرار بخشید که امروز هم بهترین الگو برای مردم جهان و برای اداره جامعه است.

او در زمینه قانون خود را بر دیگران مقدم نمی داشت و بین پیامبر و مردم و حتی بردگان در اجرای قانون و فرمان الهی و شریعت مساوی بودند و حتی قرآن به پیامبر می گوید اگر تو کج راه بروی و تخلف کنی مجازات تو سنگین تر است. لقد کِتَّ ترکنا علیهم شیئا قلیلا اذا اذقنا ضِعف الحیاه و ضِعف الممات.

در برابر قانون همه یکسان و مساوی هستند و چه معجزه بزرگی او آورد، به غیر از قرآن که معجزه آسمانی او بود، او با اخلاقش که وَ اِنَّکَ لَعَلَی‌ خُلُقٍ عَظیم، بزرگترین معجزه اجتماعی و فضیلتی را در جامعه به جهانیان نشان داد.

او با معجزه سیاسی خود پیمانی را بست و صلحی را امضا کرد که از دهها و صدها جنگ برتر و بالاتر بود و خدا مدال فتح را به این پیامبر در آن صلح عطا کرد و نه در جنگ. إِنَّا فَتَحْنَا لَکَ فَتْحًا مُبِینًا و همان صلح کنار مکه بود که بزرگ ترین پیروزی را در سال های بعد برای پیامبر به ارمغان آورد یعنی معجزه دیگری از سوی او همان شهری که او را بیرون رانده بودند و قصد جان او را داشتند به آن شهر بازگشت بدون اینکه خونی ریخته شود و وقتی وارد این سرزمین شد به انتقام نپرداخت و گفت «الیوم یوم المرحمه این پیامبر با معجزه کتابش، حکومتش، اخلاقش و سیاستش تمدنی نوین را برای جهان به ارمغان آورد. 

امروز ما به عنوان مدعیان پیروی از پیامبر و ایجاد حکومتی بر مبنای الگوی حکومت نبوی همانند او دنبال امپراطوری نبودیم و نیستیم. نفوذ ما در منطقه به دلیل قدرت ما نیست به دلیل توانمندی های نظامی و علمی و جایگاه استراتژیک جغرافیایی نیست، نفوذ ما به خاطر دعوت انقلاب اسلامی است، نفوذ این انقلاب است که دلها را به خود جذب کرده است.

ما به آن انقلابی ایمان داریم و مردم ما  برای او فداکاری کردند که آن انقلاب برای اسلام و تحقق اخلاق نبوی است. امروز اگر مردم عراق ، سوریه ، لبنان ، یمن و بحرین رابطه نزدیکی را با جمهوری اسلامی احساس می کنند به خاطر جاذبه آن دعوت و پیام بزرگ انقلاب اسلامی است که در مسیر و راه پیامبر عظیم الشان اسلام است.

فرزندان ما در عراق و سوریه به عنوان مستشار حضور یافته اند و جان خود را برای آزادی مردم و مبارزه با تروریزم در کنار ملت ها در طبق اخلاق گذاشتند. فرزندان ما در عراق، سوریه، لبنان و هر کجای دیگر که اگر حضور داشته باشند برای آنها آزادی انسان معیار است، مسلمان و مسیحی و ادیان دیگر و کرد و ترکمن و عرب همه برای آنها یکسان بود. نه فارس بودن از دید ما امتیاز است و نه عرب بودن ، آنچه امتیاز است پیروی از راه رسول ماست.

ما امپراطوری نمی خواهیم ما استیلا بر خاک و خون نمی خواهیم، آنچه ما از دنیای اسلام و منطقه می خواهیم آن است که برادری ، وحدت، پیروی از رسول خدا، او برای ما پرچمدار واقعی باشدکه خداوند در بعثت و وجود او بر ما منت گذاشت لَقَدْ مَنَّ اللَّهُ عَلَى الْمُؤْمِنِینَ و هر کجا خدا بر ما منت گذاشت یا برای رسولش بود یا برای هدایتش، یا برای اسلامش و یا برای نجات از ظلم و کفر بود و خداوند بر وجود این پیامبر بر ما منت گذاشت تا ما جایگاه این گوهر گرانبها را بدانیم و در کنارش بر ما منت گذاشت بر وحدت « وَاذْکُرُوا نِعْمَتَ اللَّهِ عَلَیْکُمْ إِذْ کُنْتُمْ أَعْدَاءً فَأَلَّفَ بَیْنَ قُلُوبِکُمْ » راه نجات ما در دنیای امروز در برابر تجاوز آمریکا و رژیم صهیونیستی و منافقین در منطقه و ارتجاع و تفرقه و تشتتی که میان مردم به وجود آورده اند، پیروی از رسولی است که او همیشه ستوده بود. آن زمان هم ستوده بود، امروز هم ستوده است، آینده تاریخ هم ستوده است و او همیشه محمد (ص) بود.

در این روز میلاد باسعادت آن بزرگ همه ما از خداوند می خواهیم که دنیای اسلام برادر متحد کنار یکدیگر بتوانند در برابر انواع ظلم و تجاوز به پیروزی بزرگ دست یابند. انشاءالله.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

ممنوعیت فروش F-35 به ترکیه در لایحه بودجه دفاعی آمریکا

گزارشی از اقدامات چین در راستای اشاعه قدرت نرم در آسیا

هدیه کریسمسی کره شمالی، یک آزمایش اتمی است

نواز شریف به آمریکا منتقل می‌شود

تجمع گسترده معترضان عراقی در میدان التحریر/ ارتش: تا تحقق خواسته‌های مردم کنارشان می‌مانیم

صدور حکم حبس علیه چهره‌های نظام سابق الجزایر/هشدار ارتش به برخورد با اخلالگران در روند انتخابات

بازی سعد حریری؛ از در رفته و از پنجره برمی‌گردد!

تاکید ملک سلمان بر تامین امنیت شورای همکاری خلیج فارس مقابل موشک‌های بالستیک

هشدار دیک چنی نسبت به عقب‌نشینی آمریکا از خاورمیانه

واشنگتن پست افشا کرد: دولت‌های آمریکا درباره افغانستان دروغ گفته‌اند

روسیه و اوکراین با اجرای آتش‌بس موافقت کردند

اسد: از دیدار با اردوغان بیزارم/ اعتراضات لبنان اگر درباره اصلاحات باشد، مثبت است

مسافران بهارستان زیر سایه شورای نگهبان

ادبیات و درست نویسی ( با فرهنگ و بی‌ فرهنگ ) شماره 3

آخرین قیمت طلا و سکه و آخرین قیمت انواع ارز در #بازار_آزاد 98/09/19

اینترنت نسل پنجم در راه است

انتشار حدود 60 هزار مقاله ایرانی در اسکوپوس

ادبیات و درست نویسی ( با فرهنگ و بی‌ فرهنگ ) شماره 2

آخرین قیمت طلا و سکه و آخرین قیمت انواع ارز در #بازار_آزاد 98/09/18

بنزین دونرخی در بودجه 99 حذف می‌شود

نمایشگاه انفرادی عکس با عنوان "پرواز در خیال" آثار عکس محمد شجری زاده

حمایت ایسپا از رساله‌های دکتری

درمان بیماری‌های عصبی با کمک یک کرم!

زمان توزیع کارت آزمون فراگیر ارشد پیام نور مشخص شد

برگزاری رویداد ملی "ایده‌بازار خوراک و نوشیدنی"/آخرین مهلت برای ارسال طرح‌ها و ایده‌ها

دستیابی به ترکیب کانی بهساز خاک با استفاده از زئولیت

استناد به مقاله گروه طب اورژانس بیمارستان امام حسین(ع)در کتاب مرجع تینتینالی 2020

تحصیل نوجوان 14 ساله در 2 رشته دانشگاه میشیگان

ابراز نگرانی برندگان جوایز نوبل 2019 درباره تغییرات آب و هوایی

مغز به کمک 3 نوع سلول روز را از شب تشخیص می‌دهد

استارتاپ‌های حوزه اجتماعی مشارکت‌های مردمی را گسترش می‌دهد

مروری بر سهم برخی پژوهشگاه‌ها از بودجه 99

اختصاص بودجه 4 میلیارد تومانی برای اجرای طرح‌های کلان ملی در لایحه بودجه 99

واقعیت مجازی به جنگ اعتیاد می‌رود!

"مسکو آماده همکاری با ناتو است"

ادبیات و درست نویسی ( با فرهنگ و بی‌ فرهنگ ) شماره 1

سقف وام ازدواج 30 میلیون تومان ماند

آخرین قیمت طلا و سکه و آخرین قیمت انواع ارز در #بازار_آزاد 98/09/17

نشانه‌هایی از بهبودی روابط ریاض و دمشق

درخواست دادستانی الجزایر برای صدور حکم حبس علیه سران نظام سابق

بهار عربی دوم

جزئیات برنامه آموزش نظامیان سعودی در آمریکا

کیف سرّی پوتین می‌تواند قیامت هسته‌ای به پا کند

علاوی خطاب به رئیس جمهور عراق: کشور را نجات بده!

کره شمالی دست به آزمایش موشکی "بسیار مهم" زده است

دستور عون برای تشدید تدابیر امنیتی در نشست دوشنبه پارلمان/ فراخوان معترضان برای بستن مسیرها

حملات جدید رژیم صهیونیستی به مواضع مقاومت در غزه

دستورات جدید به گروه‌های حشد شعبی درباره تظاهرات‌ عراق

وزیر اطلاعات: حمایت از اساتید دانشگاهی در حوزه امنیتی بر عهده وزارت اطلاعات است

حمایت از مستعدان‌برتر دوره پسادکتری افزایش یافت