آخرین مطالب

دستگاه‌های پوشیدنی، تحول غیرقابل انکار حوزه فناوری بین الملل - اجتماعی - علمی وفناوری

دستگاه‌های پوشیدنی، تحول غیرقابل انکار حوزه فناوری

  بزرگنمایی:


دستگاه‌های پوشیدنی، تحول غیرقابل انکار حوزه فناوری
پیشرفت ابزار پوشیدنی در سال‌های اخیر نشان می‌دهد که در آینده شاهد تحول چشمگیر این فناوری خواهیم بود.

به گزارش ایسنا و به نقل از بیزینس اینسایدر، فناوری‌های پوشیدنی حوزه تناسب اندام در سال‌های اخیر، موج جدیدی را در جوامع ایجاد کرده‌اند. به همین دلیل است که شاهد ظهور و گسترش ردیاب‌های تناسب اندام و یا ساعت‌های هوشمند هستیم. این گسترش نشان می‌دهد که جریان پیشرفت ابزارهای پوشیدنی در آینده کند نخواهد شد و روندی فزاینده خواهد داشت.

با افزایش تقاضای مصرف‌کنندگان برای داشتن ابزار مخصوص بررسی سلامت، کاربرد فناوری پوشیدنی در چهار سال گذشته سه برابر شده است. بررسی‌ها حاکی از این هستند که بیش از 80 درصد مصرف‌کنندگان تمایل دارند از فناوری‌های پوشیدنی تناسب اندام استفاده کنند.

افزایش تقاضا برای فناوری‌های پوشیدنی، بازار را متحول کرده و در حال حاضر، بیمه‌گذاران و شرکت‌ها در حال بررسی نحوه تجهیز فناوری‌های پوشیدنی حوزه سلامت هستند تا کارآیی آنها برای مصرف‌کنندگان و مشتریان بیشتر باشد.

فناوری پوشیدنی حوزه سلامت

فناوری‌های پوشیدنی حوزه سلامت، ابزارهای الکترونیکی از جمله فیت‌بیت و ساعت هوشمند را در بر دارند که مصرف‌کننده می‌تواند آنها را بپوشد. این ابزار، برای گردآوری داده‌های مربوط به سلامت و ورزش کاربر طراحی شده‌اند. تعداد مصرف‌کنندگان فناوری‌های پوشیدنی از 9 درصد در سال 2014 به 33 درصد در سال 2018 رسیده است.

پیشرفت فناوری‌های پوشیدنی و تقاضای کنترل سلامت با کمک آنها، تاثیر بسزایی در صنعت پزشکی داشته و شرکت‌های سازنده این گونه فناوری‌ها را به ابداع ابزاری مانند فیت‌بیت و ساعت هوشمند سوق داده است.

ردیاب پوشیدنی تناسب اندام

برخی از ساده‌ترین و اصلی‌ترین فناوری‌های پوشیدنی، مچ‌بندهایی هستند که حسگرهایی برای ردیابی فعالیت فیزیکی و ضربان قلب کاربر دارند. این مچ‌بندها با اپلیکیشن‌های گوناگون تلفن همراه هماهنگ می‌شوند تا پیشنهاداتی برای سلامت و تناسب اندام او ارائه دهند.

فیت بیت مدل "فلکس"(Flex)، یکی از گزینه‌های ابتدایی و مشهور برای مصرف‌کنندگان فناوری پوشیدنی است. ظاهر براق و توانایی این فیت‌بیت در ردیابی گام‌هایی که کاربر طی روز برمی‌دارد، توجه بسیاری از مصرف‌کنندگان فناوری پوشیدنی را به خود جلب کرده است.ساعت هوشمند سلامت

ساعت‌های هوشمند که در ابتدا فقط برای محاسبه تعداد گام‌ها و نمایش زمان ارائه شدند، اکنون به ابزارهایی برای بررسی سلامت تبدیل شده‌اند. شرکت اپل در سال 2017، اپلیکیشنی موسوم به "Apple Heart Study" برای بررسی سلامت ارائه داد که ضربان قلب کاربران را بررسی می‌کرد و به افراد مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی هشدار می‌داد.این شرکت اخیرا اپلیکیشنی موسوم به "Movement Disorder API" را ارائه داد که به پژوهشگران کمک می‌کند تا داده‌های جدید مربوط به بیماری پارکینسون را گردآوری کنند.ساعت‌های هوشمند به کاربران امکان می‌دهند تا از عهده وظایفی مانند خواندن و ارسال پیام و همچنین برقراری تماس برآیند که معمولا با تلفن همراه انجام می‌شوند. ساعت‌های هوشمند علاوه بر انجام دادن این وظایف، به ردیابی ورزش، تناسب اندام و سلامت کاربر نیز می‌پردازند.

ابزار پوشیدنی بررسی نوار قلب

ابزار پوشیدنی که از عهده تست نوار قلب برمی‌آیند، پیشرفت قابل توجهی در حوزه تجهیزات الکترونیکی به شمار می‌روند و آنچه این ابزار را از ساعت‌های هوشمند متمایز می‌کند، توانایی آنها در انجام تست نوار قلب کاربر است.

در سالی که گذشته، شاهد رونمایی از بهترین انواع ابزار پوشیدنی بودیم که یکی از آنها، ساعت هوشمند موسوم به "Move ECG" است.Move ECG می‌تواند نوار قلب کاربر خود را ثبت کند و آن را به پزشک او بفرستد و حتی به تشخیص فیبریلاسیون دهلیزی نیز کمک کند. این ساعت هوشمند هنگام قدم زدن، دویدن، شنا کردن و دوچرخه‌سواری کاربر، مواردی از جمله سرعت، مسافت و ارتفاع را مورد بررسی قرار می‌دهد.

ابزار پوشیدنی بررسی فشار خون

شرکت ژاپنی "اُمرُن"(Omron) در سال گذشته، از یک ساعت هوشمند رونمایی کرد که به بررسی فشار خون کاربر می‌پردازد. شاید این ساعت هوشمند موسوم به "هارت‌گاید"(HeartGuide) مانند یک ساعت هوشمند معمولی به نظر برسد اما در اصل، یک ابزار بررسی فشار خون است که می‌تواند علاوه بر فشار خون، فعالیت‌های روزانه کاربر، تعداد گامهای او، مسافت طی شده و کالری‌های سوزانده شده را مورد بررسی قرار دهد.هارت‌گاید می‌تواند همه سنجش‌های ثبت شده را در حافظه خود حفظ کند و آنها را به یک اپلیکیشن تلفن همراه موسوم به "هارت ادوایزر"(HeartAdvisor) انتقال دهد. بدین ترتیب، کاربر می‌تواند داده‌های مربوط به سلامتی خود را ردیابی و ذخیره کند و آنها را در اختیار پزشک قرار دهد.

حسگرهای زیستی

حسگرهای زیستی، ابزاری در حال پیشرفت هستند که به کلی با مچ‌بندهای تناسب اندام و ساعت‌های هوشمند تفاوت دارند. شرکت "فیلیپس"(Philips)، یک حسگر زیستی پوشیدنی ارائه داده است که مانند یک برچسب است و به بیماران امکان می‌دهد تا هنگام حرکت کردن، داده‌های مربوط به ضربان قلب، تنفس و دمای بدن خود را گردآوری کنند.

پژوهش مرکز پزشکی "دانشگاه آگوستا"(Augusta University) نشان می‌دهد که این ابزار پوشیدنی، تا 89 درصد به کاهش ایست قلبی و تنفسی کمک کرده است. این نتیجه، توانایی ابزار پوشیدنی را در بهبود سلامت بیمار و کاهش بار کاری پزشکان نشان می‌دهد.

پیشرفت‌ها و آینده ابزار پوشیدنی حوزه پزشکی

بازار فناوری‌های پوشیدنی حوزه سلامت، رو به رشد است و پیشرفت آن موجب می‌شود که فناوری‌های پوشیدنی بیشتری در اختیار مشتریان و افراد فعال در حوزه تجارت قرار بگیرد.

گسترش رو به رشد فناوری‌های پوشیدنی حوزه تناسب اندام، تصمیم‌گیری بیمه‌گذاران، ارائه‌دهندگان خدمات درمانی و شرکت‌ها را تحت تاثیر قرار خواهد داد تا بتوانند از مزایای ابزار پوشیدنی حوزه سلامت بهره‌مند شوند.

بیمه‌گذاران می‌توانند با استفاده از ابزار پوشیدنی، هزینه‌های مربوط به بیماران را کاهش دهند و به افزایش ارزش زندگی آنها کمک کنند. فناوری‌های پوشیدنی می‌توانند تعداد دفعات مراجعه به بیمارستان و بستری شدن را کاهش دهند. 75 درصد کاربران این ابزار باور دارند که ابزار پوشیدنی به آنها کمک می‌کنند تا بیشتر در حفظ سلامت خود نقش داشته باشند.

شرکت‌ها نیز از مزایای ابزار پوشیدنی حوزه سلامت بهره‌مند می‌شوند و آنها را برای کارمندان خود پیشنهاد می‌کنند تا کیفیت کار آنها بهبود یابد.

میزان مصرف ابزار پوشیدنی طی چهار سال اخیر، نشان می‌دهد که کاربرد این فناوری در آینده، بسیار متداول‌تر خواهد بود و ابزار پوشیدنی، به یک فناوری عادی تبدیل خواهد شد. قابلیت اتصال ابزار به اینترنت با ابداع حسگرهای دقیق‌تر، گسترش خواهد یافت و امکان داشتن یک سبک سالم زندگی را برای مردم فراهم خواهد کرد


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

فعال اجتماعی عراقی : سهم من از مهار کورنا صیانت خانواده است .

وفاق، مجلس مشورتی و افق دزفول فردا از منظر تحلیلگر مسائل اجتماعی سیاسی دکتر چراغ چشم

آشنایی با برخی واژه های هندیجانی که بیانگر ویژگی های شخصیتی و خصوصیات اخلاقی و ظاهری افراد است (( قسمت اول ))

🔴بازدید رئیس اداره راه و ترابری شهرستان دزفول از سطح بخش چغامیش

نسل پنجم شبکه تلفن همراه می‌تواند سرطانزا و ضد باروری باشد

برخورد 4 خودرو در جاده دزفول . شمس آباد

سلیم گندمی : شورای شهر پیگیر حل مشکلات کارگران حمل زباله است .

*گام دوم فعالیت های گروه جهادی هیئت ناصرالحسین(ع) دزفول*

عصاره شفا بخش برای درمان فشار خون/ فراموشی را این گونه دور بزنید

چگونه از بروز انگ اجتماعی نسبت به مبتلایان به کرونا پیشگیری کنیم؟

آمار جدید کرونا در دزفول تا روز 17 فروردین 99:/شهروندان نکات بهداشتی را جدی بگیرند آمار رو به افزایش است

نوشته تامل برانگیز*دنیای غریبی است...*

احتمال به تعویق افتادن جام جهانی 2022 و خطر گرفتن میزبانی از قطری‌ها

معاون اول رییس جمهور تاکید کرد: ‬ جوانان ‬راه ‫تاب‌آوری‬ و توانمند شدن ملت و میهن را هموار می‌کنند

تولید کننده محصولات مقابله با کرونا تا سقف یک میلیارد ریال تسهیلات دریافت می کنند حمایت صندوق کارآفرینی امید از شرکتهای تعاونی

در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا به ریاست رئیس جمهور اتخاذ شد؛ تصمیمات مهم درباره زمان و شکل فعالیت کسب و کارها و ادارات

🔴 شناسایی 36 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در خوزستان بهمراه آمار جدید

مصاحبه صبح ملّت نیوز با خیرالله محمدیان، پژوهشگر، شاعر و نویسنده بهبهانی گردآورنده لغت نامه بهبهانی (( قسمت اول ))

چرایی رابطه ی بین امام زاده بابا زید ( سید قطب الدین ) و ایل دیناروند (( دکتر سعید دیناروند ))

صدور مجوز برگزاری فعالیت استارتاپی و جشنواره بازاریابی دیجتال برای نخبه شوشتری

طرح فاصله گذاری اجتماعی در نانوایان دزفول اجراشد.

عارضه چشم صورتی علامت بیماری کرونا است

آقاپور علیشاهی: پس از فروکش کردن کرونا باید از مردم دلجویی کنیم

اعلام "مهار" کرونا در عراق

500 تن از مردم کره شمالی همچنان به خاطر ویروس کرونا تحت قرنطینه هستند

شورای امنیت درباره کرونا تشکیل جلسه می‌دهد

مفهوم «القارعه» و ایثار پرستاران در این روزهای کرونایی

دیوان عالی باز هم رأی پرونده را نقض کرد/ نجفی سه باره دادگاهی می‌شود

بیانیه هشت گروه مقاومت عراق در مورد نیروهای آمریکایی

💊 درمان سرطان با کمک اسفنج‌های دریایی

طرح سه فوریتی تعطیلی و قرنطینه کامل کشور در مجلس

کارگران حمل زباله شهرداری دزفول خواستار رسیدگی به مشکلات خود شدند

برشی کوتاه از مجادلات ادبی معاصر؛ توهین یا نقد ادبی؟

با وجود کرونا آغاز لیگ برتر بی‌معنا است ؛ اولویت اصلی ما حفظ جان انسان‌ها است

​ قاتلین کرونا را به خانه ببرید و آسوده شوید

کرونا در گرجستان هم قربانی گرفت

زیباکلام: انتشار وضعیت کرونا در آمریکا و اروپا غیراخلاقی است/ ذوق زدگی ارگان دولت از اقدام توهین آمیز اروپا

گفتگو با کودکان در مورد بحران همه گیری ویروس کرونا(کووید19)

:red_circle: شناسایی 41 مورد جدید ابتلا به کروناویروس در استان

دو دستور مهم رئیس جمهور به وزیران تعاون و راه

رئیس جمهور در جلسه با رؤسای کمیته‌های ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا: طرح فاصله‌گذاری اجتماعی با تبدیل به فاصله‌گذاری هوشمند ادامه می‌یابد

*پوشش 99 درصدی برنامه غربالگری بسیج ملی مبارزه با کرونا در شوش*

بیانیه هشت گروه مقاومت عراق در مورد نیروهای آمریکایی

امدادرسانی به مادر باردار توسط اورژانس هوایی دزفول

برای حل مشکل اینترنت مردم، صداوسیما فرکانس را پس بدهد

بازار دزفول تا 22 فروردین تعطیل است

تجهیزات ورزشی سالن مالجونکی نیز بسان سکوی نفتی در روز روشن به ناکجا آباد رفت

زمان ورم کرده و وجودِ فراموش شده ✍ اکبر جباری

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی: احتمال ابتلا به کرونا را با اپلیکیشن «ماسک» بسنجید

🔴 شناسایی ٣٠ مورد جدید ابتلا به کرونا در استان خوزستان