آخرین مطالب

وزیر آموزش‌وپرورش در نشست با مدیران مدارس شهرستان‌های استان تهران؛ مدیران مدارس آموزش را در شرایط بحرانی مدیریت و از تحقق یادگیری دانش آموزان اطمینان حاصل کنند

وزیر آموزش‌وپرورش در نشست با مدیران مدارس شهرستان‌های استان تهران؛ مدیران مدارس آموزش را در شرایط بحرانی مدیریت و از تحقق یادگیری دانش آموزان اطمینان حاصل کنند فرهنگی - سیاسی - اجتماعی

وزیر آموزش‌وپرورش در نشست با مدیران مدارس شهرستان‌های استان تهران؛ مدیران مدارس آموزش را در شرایط بحرانی مدیریت و از تحقق یادگیری دانش آموزان اطمینان حاصل کنند

  بزرگنمایی:

 وزیر آموزش‌وپرورش در نشست با مدیران مدارس شهرستان‌های استان تهران با اشاره به این‌که مدیریت و چگونگی انجام مسئولیت‌ها در شرایط کرونا، توانمندی و تاب‌آوری جامعه را می‌سنجد، گفت: جامعه بر دشواری و عظمت فعالیت مدیران مدارس و معلمان در شرایط کرونا آگاه است و آن را درک می‌کند.

به گزارش صبح ملت نیوز  ، محسن حاجی میرزایی در ادامه سلسله نشست‌های ارتباط هفته و در ارتباط با بیش از 3 هزار نفر از مدیران مدارس شهرستان‌های استان تهران که در بستر فضای مجازی و از طریق شبکه شاد برگزار شد، اظهار کرد: همه ما اعضای خانواده بزرگ تعلیم و تربیت هستیم و این خانواده نیازمند تعامل، گفتگو و تبادل تجربه با یکدیگر است.

وی افزود: کرونا محدودیت‌های گسترده‌ای را برای آموزش‌وپرورش ایجاد کرد و امکان حضور در مدارس و دیدار مستقیم با مدیران مدارس، معلمان و دانش آموزان را از ما گرفت. در این شرایط وجود شبکه شاد و ارتباط در بستر فضای مجازی، فرصتی از راه دور ایجاد کرد تا  بتوانم از تلاش‌های همکارانم تشکر و قدردانی کنم.

وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به جهانی بودن پدیده کرونا تصریح کرد: کرونا به‌طور ناگهانی شیوع پیدا کرد و تمام نظام‌های زندگی مردم را تحت تأثیر قرارداد و همه جوامع و مردم را با چالش مواجه کرد اما موجب سنجش و آزمون توانمندی‌ها در جوامع و دستگاه‌ها شد. مدیریت و چگونگی انجام مسئولیت‌ها در این شرایط برای رسیدن به اهداف و چشم‌اندازهای تعیین‌شده، توانمندی و تاب‌آوری جامعه را می‌سنجد و معیاری برای سنجش سخت‌کوشی، فداکاری، خلاقیت، مسئولیت‌پذیری و شادابی جامعه است.

حاجی میرزایی با تأکید بر این‌که افتخار می‌کنم در دستگاهی فعالیت می‌کنم که از این آزمون بزرگ جهانی، سرافراز بیرون آمده است، گفت: با تلاش‌های مستمر مدیران مدارس و معلمان و با علم به این‌که کرونا به‌طور نگهانی فشار عظیمی را بر نظام آموزشی وارد کرد که در آن نقش مدیران مدارس، معلمان، دانش آموزان و خانواده‌ها با تغییراتی روبرو شد و در این شرایط موفق شدیم نظام آموزشی را از آسیب‌های کرونا محافظت کنیم.

*مدیریت و چگونگی انجام مسئولیت‌ها در شرایط کرونا، توانمندی و تاب‌آوری جامعه را می‌سنجد

عضو کابینه دولت تدبیر و امید گفت: فعالیت‌های آموزش و پرورش تاکنون در مدرسه و در ساعت‌های معینی انجام می‌شد، اما با شیوع کرونا تمام این شرایط تغییر کرد و فعالیت‌ها از ارتباط حضوری در مدارس به ارتباط غیرحضوری در بستر فضای مجازی تبدیل شد و تفاوت بین این دو شکل از فعالیت، بسیار زیاد است. در این شرایط مدیران مدارس باید محدوده‌ای بسیار وسیع‌تر از فضای فیزیکی یک مدرسه را کنترل کنند و باید بدانند که از بار مسئولیت آن‌ها کاسته نشده است. مدیران مدارس باید از طریق بستر مجازی بر فعالیت معلمان و آموزش دانش آموزان نظارت کنند و معلمان نیز به ارائه آموزش باکیفیت به دانش آموزان تلاش کنند و از آن‌ها بازخورد آموزشی بگیرند.

وی با تأکید بر اهمیت نقش خانواده‌ها در آموزش مجازی به ویژه در زمان شیوع کرونا گفت: امروز بخش مهم و مؤثری از آموزش بر عهده خانواده است و اگر خانواده‌ها در این مسیر نظارت کافی نداشته باشند و تعامل مناسب بین آن‌ها، مدیران و معلمان مدارس به وجود نیامده باشد، به‌طور یقین آموزش دانش آموزان با مشکل روبرو خواهد شد.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه جامعه بر دشواری مسئولیت و فعالیت مدیران مدارس و معلمان در دوران کرونا آگاه است و آن را درک می‌کند، گفت: در کنار تمام این سختی‌ها، در این شرایط یک کلاس بزرگ آموزشی در اختیار ما قرارگرفته است به ما فرصت کسب توانایی‌ها و قابلیت‌هایی را می‌دهد که در هیچ دوره‌ای چنین فرصتی نداشته‌ایم. کرونا برای یادگیری‌های جدید، بستری گسترده فراهم کرده است که باید از آن بهره‌مند شویم.

وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به اهمیت دسترسی تمام دانش آموزان به آموزش باکیفیت، گفت: باید با استفاده از روش‌های مختلف از دسترسی تمام دانش آموزان به فرصت‌های آموزشی و ارائه آموزش باکیفیت به آن‌ها مطمئن شوید. ارتباط تمام دانش آموزان با معلم باید برقرار باشد و در فضای مجازی تمام فعالیت‌ها باید با نظارت دقیق مدیران مدارس انجام شود و مدیران مدارس باید آموزش را در شرایط بحرانی مدیریت کنند.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید ادامه داد: مدیران مدارس با معلمان تعامل داشته باشند و با  راهنمایی و انتقال تجربیات، فعالیت معلمان را تسهیل کنند. همچنین به سلامت روحی و روانی دانش آموزان توجه کنند و دقت داشته باشند به معلم، دانش‌آموز و خانواده آسیب روحی وارد نشود.

وی ارتباط مستمر با دانش آموزان، معلمان و اولیا را مهم‌ترین رسالت مدیران مدارس عنوان کرد و افزود: این ارتباط‌ می‌تواند اطمینان دهد که آموزش باکیفیت در حال انجام است و مدیرانی موفق هستند که بتوانند ارتباط درستی با دانش آموزان، معلمان و والدین برقرار کنند.

وزیر آموزش‌وپرورش گفت: مدیران مدارس با نظارت و حمایت از معلمان، به آزمون‌ها توجه جدی داشته باشند و از تحقق یادگیری دانش آموزان اطمینان حاصل کنند و در تحقق این مأموریت از روش‌های جدید و خلاقانه استفاده کنند.

حاجی میرزایی در پایان تلاش برای تأمین معیشت مدیران و معلمان را از مهم‌ترین وظایف خود عنوان کرد و گفت: تمام تلاش خود را در ایجاد تسهیلات برای همکاران فرهنگی انجام خواهم داد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

گفتگو با مهندس محمد حسین پناهی

داروی مکمل کاهش علائم کرونا در دزفول ساخته شد

داوری

روحانی :هفته جاری، هفته سختی است

پیام حضرت آیت الله خامنه ای به مناسبت روز ارتش : آمادگی‌ها را تا سر حد نیاز افزایش دهید

رئیس اتاق ایران و چین: واردات واکسن توسط بخش خصوصی منطقی نیست؛ احتمال تقلب وجود دارد

مدیر تعاون روستایی خوزستان گفت :تاکنون رقمی نزدیک به 50 هزار تن گندم از کشاورزان خرید شده است.

ادامه سریال تزریق واکسن به نام پاکبانان و به کام برخی مسئولان

دعای روز چهارم ماه رمضان

رئیس پلیس راهور شهرستان هندیجان خبرداد: ورودی شهرستان هندیجان از سمت بندر ماهشهر بسته شد

چرا کودکان آزمایشگاهی از ارث محروم هستند؟

🔺آلمان ظرف یک روز رکورد جدیدی در واکسیناسیون علیه کرونا زد

غلامعلی رجایی: باید به سال 58 برگردیم/ مردم باید در انتخاب افراد مورد نظر خودشان آزاد باشند

یوسفی: نمی توان هزینه سوء مدیریت در کنترل کرونا را از جیب مردم پرداخت

رئیس دانشکده علوم پزشکی بهبهان مطرح کرد اختصاص بخشی از ظرفیت بستری خوزستان به بیماران استان کهگیلویه

پاسخ ظریف به هجمه‌های اخیر علیه او

وزیر بهداشت دستور داد: عزل و برخورد با سوءاستفاده‌کنندگان واکسن کرونای پاکبانان آبادانی

تقدیر از سید مرتضی سبزقبا چهره‌ی برتر سینمای خوزستان در هفته‌ی هنر انقلاب اسلامی

نقش شورا عالی استان ها برای شهر و جامع شهری

*کنایه مجری تلویزیونی به مسئولین شهرداری وشورای شهر آبادان که واکسن کرونا به اسم پاکبان زدند *

شماره معکوس برای ساماندهی فاضلاب شهر بندرعباس آغاز شد

گفتگوی صمیمانه با مدیر سرای محله خزانه

بازدید ویژه نماینده دزفول و بررسی مشکلات بخش مرکزی (3) / ازشهرک دامداری تا مشکل آنتن دهی و بیمارستان شهر امام

رهبر کره‌شمالی امسال از مقبره پدربزرگش بازدید کرد

هفته نامه رامهرمز شماره 141

رادیو خبری خوزستان منتشر شد

رادیوشوش منتشر شد

چند دوز واکسن در ایران تزریق شده است؟

عراقچی: بدون تهیه لیست تحریم‌ها هیچ اتفاقی نخواهد افتاد/ در مسیر خوبی قرار داریم

بازتاب شکست سنگین الاهلی برابر استقلال در رسانه‌های عربستانی

سرلشکر باقری: سپاه و ارتش آماده پاسخ قاطع به هر نوع تهدید و اقدام شوم دشمنان هستند

دعای روز سوم ماه مبارک رمضان

رادیو صبح ملت ویژه شهرستان دزفول منتشر شد

چالش قدرت اخلاقی نهاد روحانیت

قتل عام درختان با ارزش بلوط برای مقاصد شخصی

انتظار سازمان بهداشت جهانی(WHO) در مورد لیست اضطراری واکسن های چینی

بیماران دیابتی شوش سرگردان برای یافتن انسولین

آمریکا علیه روسیه تحریم‌های جدید را اعمال کرد

دومین سالگرد اتش سوزی نوتردام

ورود وسایل نقلیه موتوری به دره ی توبیرون دزفول ممنوع اعلام شد

پیشنهاد کیهان: بهتر است «گوگل» بسته شود

پلیس ، دوچرخه سرقت شده پسر بچه خردسال را به او بازگرداند

سنت های رمضانی مردم قم در سالها پیش؛ کلوخ اندازون تا اوهی اوهی

توییت وزیر امور خارجه اتریش پس از دیدار با عراقچی ما باید همه تلاش های دیپلماتیک را بسیج کنیم

استولتنبرگ: ناتو و آمریکا از اول مه از افغانستان خارج می‌شوند/ آستین: پاسخ طالبان را می‌دهیم

مشاور رییس‌جمهور هیچ چیز جایگزین تلاش برای عدالت فراگیر نیست

جف بزوس یک قدم به گردشگری فضایی نزدیک شد

رییس جمهور گفت: نمی توانیم منتظر واکسن داخلی در تابستان باشیم.

چه کسی مسئول برخورد با بی عدالتی های عدیده در ادارات است

حفظ سلامت روان در ایام کرونا