آخرین مطالب

دکتر ربیعی: 12 فروردین نماد رفراندوم‌محور بودن نظام جمهوری اسلامی است

دکتر ربیعی: 12 فروردین نماد رفراندوم‌محور بودن نظام جمهوری اسلامی است فرهنگی - سیاسی - اجتماعی

دکتر ربیعی: 12 فروردین نماد رفراندوم‌محور بودن نظام جمهوری اسلامی است

  بزرگنمایی:

سخنگوی دولت 12 فروردین را نماد رفراندوم‌محور بودن نظام جمهوری اسلامی خواند و گفت: همه وظیفه داریم تمهیداتی بیاندیشدیم که بر مبنای آن هر نسلی آرا و اندیشه خود را بتواند در صندوق بیاندازد.

به گزارش پایگاه خبری صبح ملت نیوز  به نقل از ایرنا، علی ربیعی روز سه شنبه در نخستین نشست خبری خود در سال 1400 با بیان اینکه در آستانه قرن نوین هستیم و همپوشانی اعیاد بزرگ و نوروز را تنفس می‌کنیم، گفت: این نشان از چند وجهی بودن هویت ملت ایران دارد که به طور یکجا چهره نوروز و نیمه شعبان 12 فروردین همنشین شده است. دیروز روز نیمه شعبان را به جشن نشستیم و نیمه شعبان برای ما طی قرن‌ها با امید و آرزو همراه بود.

سخنگوی دولت اظهار کرد: با امید سختی‌ها و دشواری ها را پشت سر گذاشتیم و در فراز و نشیب ها هم با همین امید راه‌هایی برای آینده خود ساخته ایم. در جهان پر از ظلم امروز و در دنیای پرتلاطم و یک جانبه‌گرایی‌ها، مقاومت با امید به آینده روشن و با آبرو برای سعادت برای همه ما تجربه‌ای است که این سال‌ها بیش از سال‌های دیگر ما ایرانیان با آن روبرو بودیم.

وی افزود: از سال‌های سخت رنج‌های توامان تحریم و کرونا، امروز به آینده‌ای بهتر در سایه توجهات حضرت ولی عصر(عج) عبور خواهیم کرد و مطمئن هستیم که آینده‌ای بهتر را رقم خواهیم زد. 

 امید بزرگ در سایه امیدها و موفقیت‌های کوچک به وجود خواهد آمد

 دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری ادامه داد: امید بزرگ در سایه موفقیت‌ها و امیدهای کوچک جامعه به وجود خواهد آمد. برای امید به جامعه مهدوی امروز باید جامعه‌ای با خیر و نیکوکاری و همکاری باهم و دادن امید برای آینده بهتر را سامان دهیم و در آن جهت حرکت کنیم‌.

 سخنگوی دولت گفت: در 12 فروردین ماه به سرعت از یک انقلاب مردمی تمام عیار و عظیم اجتماعی به ساختار قانونمند صندوق رای رسیدیم و 12 فروردین نماد رفراندوم محور بودن نظام جمهوری اسلامی است.

 وی اضافه کرد: پدران قانون اساسی تمهیداتی اندیشیدند که تغییرات نگاه نسلی در صندوق‌ها متبلور شود و هم مردم باید بدانند صندوق‌های رای میراث گرانبهایی است که نباید مورد غفلت قرار بگیرد و همه وظیفه داریم تمهیداتی بیاندیشدیم که بر مبنای آن هر نسلی آرا و اندیشه خود را بتواند در صندوق بیاندازد.

 ربیعی تصریح کرد: آنچه که در 12 فروردین دیدیم یک حضور "یک بار برای همیشه" نیست. برعکس، هر بار که ملت با همه تنوع رنگین کمانی خود یک طیف انتخاباتی را در گستره همگانی کشور تشکیل می‌دهد در واقع آن رفراندم در اشکال نوین خود تکرار می‌شود و نسل های جدید تری را با نگاه های نوین در پای صندوق های تعیین سرنوشت مجتمع می‌کند.بدینسان عمل تاسیس جمهوری اسلامی در پای صندوق های رای در اشکال مشخص‌تر و جدیدتر خود تکرار می‌شود.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری تصریح کرد:12 فروردین سالگرد رفراندوم تاسیس جمهوری اسلامی ایران امسال برای ما معنای خاصی دارد. قرنی را پشت سر گذاشته‌ایم که با کودتای شوم علیه دستاوردهای مشروطیت و علیه قانون اساسی مشروطیت آغاز شد و با کودتای آمریکایی28 مردادماه تداوم یافت و به یمن یک انقلاب شکوهمند و همگانی اختلال هویت ملی ایرانی رفع شد.

 وی با بیان اینکه اکنون ملت ما همچنانکه در بیانات مقام معظم رهبری در 29 بهمن به روشنی منعکس شد یک جمهوریت سرشار از نشاط و پویایی را تجربه می‌کند، در تبیین این موضوع گفت: یعنی یک سازگاری و تلفیق و ترکیب شیرین میان سه عنصر جمهوری ، اسلامی و ایرانی.رای یکپارچه ملت ما به رفراندم جمهوری اسلامی ایران در 12 فروردین 58 رای به هر سه مولفه جمهوریتی، اسلامیتی و ایرانیتی این نظام بود و ملت ما این سه را باهم و در دل یک ترکیب هندسی سازگار خواستند.

سخنگوی دولت گفت:دولت در آستانه انتخابات 1400 تلاش دارد به حکم وظیفه ذاتی خود در جلب" مشارکت عامه مردم در تعیین سرنوشت سیاسی اقتصادی و اجتماعی خود تسهیل‌گر حضور همان  "همه با هم" رفراندم 12 فروردین بر سر صندوق های انتخابات ریاست جمهوری باشد.

برنامه 5 گانه دولت در سال 1400

ربیعی در ادامه با تشریح برنامه‌های پنج گانه دولت در ماه‌های باقیمانده اظهار کرد: بدون تردید عقب راندن تحریم تا آخرین روز کار دولت به طور مستمر ادامه خواهد یافت. ما مصمم هستیم که اجازه ندهیم تحریم‌های غیرقانونی آمریکا اخلالی در حرکت ایران در مسیر توسعه و تعامل سازنده با جهان ایجاد کند اما در عین حال تلاش دولت برای رفع تحریم‌ها تا آخرین روزکاری دولت متوقف نخواهد شد.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری خاطرنشان کرد: از رساندن و تکرار این پیام روشن به ناقضان برجام خسته نخواهیم شد که هرچقدر زمان بخواهند در اختیار خواهند داشت اما باید بدانند که هر روز تعلل بیشتر در لغو تحریم علیه ایران، نه تنها شانس احیای برجام را به عنوان اولین و آخرین راه حل در دسترس برای کنار گذاشتن اختلافات کمتر می‌کند بلکه آنها را از بدست آوردن چشم انداز بهتری از روابط با ایران هم دورتر خواهد کرد.

وی یادآورشد: ما اطمینان داریم که دولت آمریکا هیچ راه منطقی جز بازگشت به برجام و رفع کامل تحریم ها ولو بعد از پایان دولت دوازدهم پیش روی خود ندارد اما بنا به مسئولیت دولت در پاسخگویی به مردم، رفع تحریم‌ها یکی از مهمترین اولویت های دولت باقی خواهد ماند. 

سخنگوی دولت دومین برنامه دولت در ماههای پیش رو را حوزه سلامت و  درمان عنوان کرد و گفت: حوزه سلامت با تمرکز بر کرونا از جمله برنامه های اصلی و مستمر دولت خواهد بود. در این زمینه واردات بیش از 20 میلیون واکسن خریداری شده و تلاش برای به ثمر رساندن تولیدات داخلی که به طور مستقل یا با مشارکت خارجی در حال انجام هستند با شدت و جدیت پیگیری خواهد شد.در این خصوص علاوه بر کشور کوبا با دو کشور تولید کننده نیز مذاکراتی صورت گرفته است.

ربیعی افزود: مراقب و پیشگیری از گسترش و قطع زنجیره ویروس کرونا و واکسیناسیون عمومی و تمهید برای درمان به موقع و موثر بیماران از برنامه های دولت در حوزه تا آخرین روز خود دنبال خواهد کرد.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری مسئله تثبیت بازار و تلاش برای کاهش تحریم‌ها را سومین برنامه دولت در ماه‌های آتی عنوان کرد و گفت: دولت هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت‌ها بخصوص در مورد کالاهای اساسی تا پایان کار خود نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه 6 میلیارد دلار از بودجه تخصیصی برای تامین کالاهای اساسی اختصاص یافته است، گفت: از مجموعه 100 قلم کالای ضروری بیش از 20 قلم کالای اساسی در دو مورد مرغ و روغن دچار اختلال توزیع شده اند که تصمیمات ستاد اقتصادی تولید در هر دو مورد افزایش یافته و در صورت نیاز واردات صورت گرفته و برنامه متعادل کردن بازار به سرعت انجام خواهد شد. امروز هم جلسه ای را با حضور رئیس جمهوری در ستاد تنظیم بازار تشکیل شد.

سخنگوی دولت چهارمین برنامه دولت در ماههای باقیمانده از عمر کاری خود را اتمام پروژه های زیرساختی  عنوان کرد و گفت: در برنامه چهارم اتمام پروژه های زیرساختی تمهید شده و اقدام برای تداوم این پروژه ها برای آیندگان در دستور کار دولت است. این پروژه ها آثار عظیمی بر سالهای بعد و بر زندگی آینده ایران و ایرانیان خواهد داشت.

ربیعی  اضافه کرد: دولت معتقد است همچنان باید شرایطی به وجود آورد تا دولتی فارغ از تحریم و آماده جهش تولید و اقتصاد را به منتخب بعدی ملت تحویل دهد.در همین راستا براساس رهنمود مقام معظم رهبری برای سال 1400 برنامه‌ای 4 ماهه در قالب یک برنامه یکساله در دستور کار خود قرار داده است که بتواند تسهیلگر ادامه برای دولت بعد هم باشد.

290 طرح با سرمایه گذاری دو هزار و 652 میلیارد ریال در دولت‌ تدبیر و امید به بهره برداری رسیده است

وی اظهار کرد: در دولت‌های یازدهم و دوازدهم تعداد 290طرح مهم در حوزه صنعت و معدن با مجموع سرمایه گذاری دو هزار و 652 هزار میلیارد ریال و اشتغال 85 هزار و 126 نفر به بهره برداری رسیده است. از این تعداد 28طرح طی ده ماهه سال 1399  و در اوج تحریم ها راه اندازی و بیش از 11 هزار شغل نیز در سال 99 ایجاد شده است که می توان به طرح هایی چون شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس، مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب، سنگ آهن گهر زمین، مجتمع جهان فولاد سیرجان، خودروسازی مدیران، مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران، پالایش نفت لاوان، خودروسازان راین، مجتمع جهان فولاد سیرجان و ذوب آهن پاسارگاد اشاره کرد.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری افزود: اینها بخشی از اقدامات دولت در راه تولید و تسهیل گری در تولید و رفع موانع است که در جزء تاکیدات مقام معظم رهبری بوده که دولت ذیل پروژه های زیرساختی برای زندگی آینده ایرانیان  آن را به طور جدی دنبال خواهد کرد.

سخنگوی دولت برگزاری انتخابات سالم و پرشور را پنجمین برنامه دولت  ذکر کرد و گفت: در اقدام پنجم دولت تمام تلاش خود را به کار خواهد بست تا یک انتخابات پرشور، سالم و رقابتی برگزار نماید. انتخابات متضمن افزایش سرمایه اجتماعی و حل مسائل داخلی کشور وهم متضمن ارتقا جایگاه ایران در منطقه و جهان است.

 امیدواریم همه دیدگاه‌ها در انتخابات حضور داشته باشند

وی با بیان اینکه انتخابات یعنی زندگی روزمره هر ایرانی،گفت: امیدواریم شرایطی مهیا شود تا همه تنوع های دیدگاهی و برنامه‌ای در این انتخابات حضور داشته باشند.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری یادآورشد: جریان‌هایی برای مایوس کردن مردم از صندوق رای آغاز به کار کرده اند و شتاب تازه‌ای گرفته اند و این تا روز انتخابات ادامه خواهد داشت. متاسفانه هم از خارج و هم از داخل به طور ناخودگاه به شیوه‌هایی برخی از مطالب را بیان می کنند که احساس اینکه نتیجه برآمده از صندوق رای تاثیری در سرنوشت جامعه ندارد را القا می‌کند .

ربیعی تاکید کرد: دولت در چارچوب مواضع بیان شده رهبری معظم مبنی بر مشارکت حداکثری مردم تلاش همه جانبه ای خواهد داشت.

سخنگوی دولت در بخش دیگری از این نشست با اشاره به سفر اخیر وانگ ائی وزیر خارجه چین به تهران و امضای سند همکاریهای ایران و چین گفت: این سفر فرصتی برای تبادل دیدگاه‌های میان دو کشور در زمینه های مختلف مورد علاقه و به ویژه تعمیق همکاری های ایران و چین فراهم آورد.

 وی افزود: امضای سند «برنامه همکاری جامع ایران و چین» به منزله مهمترین دستاورد این سفر، در واقع نقشه راه 25 ساله‌ای برای همکاری، سرمایه گذاری و تجارت میان دو کشور است که امیدواریم در ماه ها و سال‌های آینده با توافق‌های تکمیلی بتوانیم گام‌های عملی در محقق کردن این چشم انداز برداریم.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری در عین حال گفت: البته این سند بلندمدت تنها مختص ایران برای چین نیست و اولین مورد سند بلند مدت همکاری برای ما هم محسوب نمی‌شود.

 سند همکاری ایران و چین علیه هیچ کشور ثالثی نیست/ آماده تنظیم سندهای مشابهی با سایر کشورها هستیم

 وی تصریح کرد: این اسناد و برنامه‌های بلند مدت علیه هیچ کشور ثالثی نیست و تنها هدف آن تحقق و بهره برداری از همه ظرفیت های موجود در روابط میان ملت‌هاست. ما امیدواریم و البته آمادگی داریم که با سایر کشورهایی که علاقه مند به توسعه روابط در زمینه های تجاری و امنیتی هستند، اسناد مشابهی را در همکاری باهم تنظیم کنیم.

سخنگوی دولت یادآورشد: به همین ترتیب، اعتقاد داریم که این سند همکاری، آخرین امیدها به موفقیت آمیز بودن مسیر احیای کامل برجام را تسهیل می‌کند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

کلیپ مراسم تقدیر از برگزیدگان چهارمین جشنواره مطبوعات و رسانه های خوزستان

به مناسبت هفتاد و پنجمین بزرگداشت قهرمان کوچک خلق شده توسط دو سنت اگزوپری نویسنده فرانسوی

وحید یامین‌پور چهره هنر انقلاب 99 شد/ دنیا دزد انگیزه و اخلاص است.

آیین تکریم و‌معارفه مدیرعامل جدید شرکت فولاد خوزستان برگزار شد

تمدید مهلت ثبت نام متقاضیان تسهیلات کرونا تا پایان اردیبهشت 1400

ارجاع پرونده "کودتا در اردن" به دادستان کل/ همه متهمان به جز "حمزه" در دادگاه محاکمه می‌شوند

تجمع کارکنان شرکتی جهادکشاورزی درب استانداری خوزستان

افتتاح بیمارستان تامین اجتماعی دزفول در گیرودار وعده های ناتمام

تقدیر و تشکر مسولادن باشگاه فولاد از تلاش و همدلی تمامی بازیکنان فولاد

سازمان زیبا سازی شهر اهواز ،مناطق کم برخوردار «مناطق محروم» را در الویت های خود قرار دهد

ماه رمضان در فرانسه

انتصاب مدیر عامل جوان برای شرکت فولاد خوزستان تحولی برای فولاد کشور

اعلام وضعیت اضطراری در شهرستان دزفول / به صدا درآمدن آژیر خطر در سطح شهر دزفول (بهمراه کلیپ)

انتقاد قالیباف از نخست‌وزیر کره‌جنوبی/ رئیس مجلس: ذهنیت مردم نسبت به شما منفی است

قول نخست‌وزیر کره جنوبی به علی لاریجانی

پیام و نتایج محرمانه بودن تغییرات در کتاب های درسی چیست؟

جلسه هیت دولت برگزار شد (مشروح اتفاقات مهم )

با حضور دکتر جهانگیری؛ شبکه ملی بهره وری ایران رونمایی شد

صالحی: برق اضطراری در نطنز راه‌اندازی شد/سالن‌های متعدد و پیشرفته در دل کوه می‌سازیم

در پی ادعای شریک ایلان ماسک آیا شبیه‌سازی دایناسورها ممکن است؟

در تشریح واکنش ایران به خرابکاری در سایت نطنز ظریف: در نطنز «تروریسم هسته‎ای» رخ داده است

کودک کار اهل قلعه چنان در حال راز و نیاز

هر 16 دقیقه یک نفر را در تهران از دست میدهیم

رئیس بیمارستان طبی کودکان در رادیو فرهنگ: ابتلای کودکان بیشتر از سهل انگاری والدین است/ فرهنگ سازی و‌آموزش به کودکان در رعایت والدین نیز نقش دارد

دکتر توکلی در رادیو فرهنگ :خانه شما بهترین پناهگاه شماست/ تا واکسینه شدن یک سوم جمعیت محدودیت ها ادامه دارد

آغاز برداشت کلزا درشهرستان امیدیه

آغار برداشت گندم از مزارع امیدیه

نخل‌هایی که با خُرخر سوسک‌ها می‌میرند!

مصدومیت یک محیط‌بان در برخورد با قاچاقچیان چوب در چهارمحال و بختیاری

عارفه منتظر جواب نامه به وزیر آموزش و پرورش است دانش‌آموز اوتیسمی در یک قدمی پیکاسو شدن

آیت‌الله علم‌الهدی به کرونا مبتلا شد

نخست وزیر کره جنوبی دیداری با روحانی ندارد

عزتی که با عزتی از دست رفت...! به قلم ؛ علیرضا نظری و فعالان دانشجویی

مطلبی از نصرالله دارابی دزفولی در خصوص دفاع از گویش دزفولی

مراسم تقدیر از برگزیدگان چهارمین جشنواره مطبوعات و رسانه های خوزستان

وزیر بهداشت: هفته آتی نقشه کشور به مراتب قرمزتر و حتی به سمت سیاهی خواهد رفت

جدول زمان بندی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد

آخرین وضعیت واریز بخش دوم سود سهام عدالت

کمالوندی: علت قطعی برق حادثه " نطنز" در دست بررسی است

شکایت دکتر علیرضا ورناصری از وزارت نیرو به کمیسیون اصل ٩٠ مجلس*

هاشمی: واکسن، راه حل اصلی پس از گذشت بیش از یک سال از شیوع کروناست

طرح جدید مجلس برای سقط جنینی که مشکل جسمی یا ژنتیک دارد

وزارت راه و شهرسازی به سوالات شهروندان در خصوص درج اطلاعات در سامانه املاک و اسکان پاسخ می‌دهد: 8 نکته کلیدی برای درج اطلاعات در سامانه املاک و اسکان/امکان ویرایش اطلاعات بعد از ثبت نهایی وجود ندارد

دکتر روحانی در آیین رونمایی و بهره برداری از دستاوردهای هسته ای؛ یکی از آثار پرافتخار برجام این بود که فناوری هسته‌ای را در ایران به طور کامل قانونی کرد و حق ملت ایران را بازستاند

باز آ فرینی بانکداری مبتنی بر نسل 4

متقاضیان عضویت در هیئت مدیره شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت استانی تا 28 فروردین می توانند ثبت نام کنند

🔺عفت مرعشی:قبل از انقلاب خواب دیدم شیخ اکبر، شاه شده

برخی از روستاها در تابستان هیچ گونه منبع تامین آب نخواهند داشت/ ائمه جماعت واقعیت های آب را با مردم در میان بگذارند

وداع غم انگیز استاد و‌پیش کسوت خوشنویسی دزفول بر اثر کرونا

افزایش آمار ابتلا و موارد فوت در دزفول/ انتقال بخش اطفال به بیمارستان آیت الله نبوی