آخرین مطالب

مدیر آموزش و پرورش دزفول تغییر کرد

مدیر آموزش و پرورش دزفول تغییر کرد فرهنگی - اقتصادی - اجتماعی - خوزستان - علمی وفناوری - تاریخ

مدیر آموزش و پرورش دزفول تغییر کرد

  بزرگنمایی:

مدیر آموزش و پرورش دزفول تغییر کرد

 امیر ظاهرطحان روز یکشنبه در آیینی با حضور فرماندار ویژه دزفول به عنوان سرپرست آموزش و پرورش این شهرستان معرفی و از زحمات رضا محمدی خباز مدیر پیشین این اداره قدردانی شد.

به گزارش  صبح ملت به نقل از ایرنا فرماندار ویژه دزفول در آیین تکریم و معارفه روسای پیشین و جدید آموزش و پرورش دزفول در سالن جلسات این اداره با قدردانی از زحمات محمدی خباز مدیر پیشین آموزش و پرورش این شهرستان گفت: این مدیر بدون داشتن خط قرمز در دوره مدیریت خود، بدون منت به جامعه خدمت کرد.

علی فرهمندپور افزود: مدیر جدید نیز در بدنه آموزش و پرورش خدمت کرده که برای او آرزوی موفقیت داریم.

معاون پرورشی فرهنگی آموزش و پرورش خوزستان نیز در این آیین با قدردانی از خدمات محمدی خباز گفت: این مدیر موفق، ادبیات و گفتمان اثربخشی در آموزش و پرورش دزفول داشت.

مهدی رفیعی دهکردی با آرزوی موفقیت برای مدیر جدید آموزش و پرورش دزفول افزود: دزفول صندلی داغ مدیران است و مدیران برای موفقیت در این شهرستان باید برنامه ریزی داشته باشند.

هیچ دانش آموزی نباید به خاطر فقر از تحصیل باز بماند

امیر ظاهرطحان سرپرست جدید آموزش و پرورش دزفول نیز در این آیین گفت: تلاش می‌کنم با کمک مدیران ستادی آموزش و پرورش مسوولیت خطیر خود را به خوبی به انجام برسانم.

وی بازگشایی تدریجی مدارس با حفظ سلامت مردم و ارتقای کیفیت آموزش و پرورش را از اولویت‌های کاری خود برشمرد و افزود: با توجه به شیوع کرونا فعالیت آموزش و پرورش هم با دشواری خاصی همراه بوده است. 

سرپرست آموزش و پرورش دزفول با بیان اینکه هیچ دانش آموزی نباید به خاطر فقر از تحصیل بازبماند، اظهارداشت: دانش آموزان حرکت دهنده آموزش و پرورش هستند و باید جذب مدرسه شوند.

وی افزود: سال گذشته 10 هزار دانش آموز نیازمند داشتیم که سرپرستان آنها به دلیل شرایط کرونایی یا شغل خود را از دست داده بودند یا درآمد آنها کاهش چشمگیری داشت.

ظاهر طحان بیان کرد: برای برخی دانش آموزان نیازمند تبلت و گوشی تهیه کردیم ولی متاسفانه علاوه بر دانش آموزان، والدین آنها نیز طرز استفاده از این دستگاه‌ها را نمی‌دانستند.

وی افزود: پنج هزار و 600 بسته معیشتی برای توزیع بین دانش آموزان نیازمند آماده شده که به زودی بین آنها توزیع می‌شوند. 

آموزش و پرورش دزفول را جراحی کردم
مدیر پیشین آموزش و پرورش دزفول نیز در این آیین با ارائه گزارشی از عملکرد خود گفت: زندگی کاری خود را از سال 1360 آغاز و در آموزشگاه‌های مختلف در عرصه تعلیم و تربیت خدمت کردم.

رضا محمدی خباز با بیان اینکه 11 هزار نفر از دانش آموزان او فارغ التحصیل شده‌اند، افزود: برخی از دانش آموزانم اکنون بازنشسته شده‌اند و برخی از آنها اکنون مسوولیت ادارات شهرستان دزفول را برعهده دارند.

وی با اشاره به انتصاب خود از اسفند 98 به عنوان مدیریت آموزش و پرورش دزفول ادامه داد: آموزش و پرورش دزفول نیاز به جراحی داشت لذا کار خود را با برنامه ریزی و شفافیت مالی و پرورشی آغاز کردم که البته این موضوع با واکنش‌هایی هم همراه بود و برخی افراد علاوه بر مانع تراشی، فضای منفی ایجاد کردند.

مدیر پیشین آموزش و پرورش دزفول صرفه جویی سه هزار ساعت در هفته را نخستین اقدام خود دانست و گفت: منابع درآمدی آموزش و پرورش با وجود مشکلات زیاد قانونمند شدند.

وی  افزود: مکان‌های استیجاری نظیر مغاره‌ها، اردوگاه‌ها و سایر اماکن آموزش و پرورش بهسازی شدند و درآمدهای آموزش و پرورش چند برابر افزایش یافتند که لازم است این رونده ادامه داشته باشد.

محمدی خباز با بیان اینکه کمبود شدیدی از نظر منابع درآمدی و مکان و معلم داشتیم، گفت: حدود یکهزار و 300 معلم کمبود داریم ولی اجازه ندادیم حتی یک روستا بدون معلم بماند؛ برای شهر از نیروی اضافه کار استفاده کردیم ولی در روستا نیروی تمام وقت درنظر گرفتیم.

وی با اشاره به تقویت هنرستان‌های دزفول افزود: 2 مدرسه از نظری به هنرستان و کارو دانش تغییر یافتند و نزدیک به 20 رشته جدید در منطقه دزفول ایجاد شد.

مدیر پیشین آموزش و پرورش دزفول اظهارداشت: با وجود گذشت 20 سال از تشکیل هنرستان دکتر حسابی ولی کارگاه آن فاصله زیادی داشت که با تمام امکانات آن را جابه جا کردیم.

وی راه اندازی 2 دبیرستان فرهنگ انسانی در دزفول برای دانش آموزان با استعداد رشته انسانی را یادآور شد و افزود: هنرستان چپون 15 سال تعطیل بود که با فعال شدن چهار رشته برای دانش آموزان روستایی راه اندازی شد.

محمدی خباز با بیان اینکه ریل گذاری جدیدی در آموزش و پرورش دزفول ایجاد شده است، گفت: 2 هزار و 500 سرویس برای جابه جایی دانش آموزان در سطح شهر دزفول حرکت می‌کردند که با اجرای طرح کروکی تلاش شد دانش آموزان در نزدیک ترین مدرسه به محل سکونت مشغول تحصیل شوند.

مدیران غیرمستقل گوش به فرمان گروه‌های سیاسی خواهند بود

محمدی خباز با بیان اینکه دبیرستان امام خمینی (ره) به ساختمان جدید منتقل و 24 کلاس ابتدایی در منطقه جنوب شهر راه اندازی شد، گفت: اگر نیروهای غیرمستقل برای مسوولیت‌ها تعیین شوند امور به خوبی پیش نمی‌رود چراکه این افراد برای حفظ میز مجبورند گوش به فرمان گروه‌های سیاسی باشند.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از نیروهای هر سازمان برای مدیریت همان سازمان افزود: متاسفانه این موضوع در دزفول به خوبی رعایت نمی‌شود.

مدیر پیشین آموزش و پرورش دزفول با بیان اینکه هرگز گوش به فرمان کسی نبوده‌ام البته در این مسیر از مشورت‌ها استفاده کرده‌ام، اظهارداشت: هیچکدام از معاونان و کارشناسان مورد استفاده در دوره مسوولیتم سفارش شده نیستند بلکه براساس امانتداری و شایسته سالاری انتخاب شده‌اند.

وی با اشاره به وجود 80 هزار دانش آموز در آموزش و پرورش منطقه دزفول گفت: ثبات مدیریت ضروری است چون هر مدیر برای برنامه ریزی حداقل پنج تا هشت سال زمان نیاز دارد.

به گزارش ایرنا رضا محمدی خباز اسفندماه 1398 سکان مدیریت آموزش و پرورش دزفول را در اختیار گرفت و در این مدت خدمات خوبی از خود به یادگار گذاشت.

از جمله سوابق ظاهر طحان سرپرست جدید آموزش و پرورش دزفول، تدریس در دبیرستان‌های شبانه روزی، مسوول امور تربیتی آموزش و پرورش سردشت، معاون حمایتی کمیته امداد دزفول، قایم مقام کمیته امداد دزفول، رییس کمیته امداد دزفول، معاون پرورشی مجتمع آموزشی و کارشناس مسوول انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش دزفول هستند. 

وی همچنین فعالیت‌های داوطلبانه‌ای نظیر عضویت در مجمع خیرین سلامت، عضو ستاد اربعین و ستاد بازسازی عتبات عالیات دزفول و همچنین مدیر موکب حضرت رقیه(س)، دبیر اجرایی قرارگاه مواسات و همدلی دزفول، رابط بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و مدیر اجرایی قرارگاه جهادی حضرت زینب(س) دزفول داشته است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

نشست انجمن شعر و ادب خوزستان

اصلاحیه اساسنامه های صندوق کار آفرینی امید وسازمان صنایع کوچک ابلاغ شد

بازدید مدیرکل دفتر فنی و نظارت بر اماکن ورزشی کشور از پروژه های ورزشی شهرستان آغاجاری

با شروع سرما، مرگ خاموش در کمین است

رئیس جمهور خطاب به اروپایی ها :تحت تاثیر فشار های آمریکا قرار نگیرید

فریدون مشیری؛ پاک و ریشه در این خاک

معاون فرماندار هندیجان خبر داد: اجرای مانور پدافندغیرعامل درهندیجان برگزارمیگردد`

10 ماه حبس و 40 ضربه شلاق برای سرقت سه بسته بادام هندی!

پیشنهاد لاله اسکندری به مدیران جدید صداوسیما کمی فضای تلویزیون را باز بگذارید/خودتان را آپدیت کنید

قالیباف در پنجمین اجلاسیه سراسری اساتید شبکه تربیتی بسیج صالحین تشریح کرد مشکلاتی که امروز در حوزه اجرایی داریم ناشی از حذف مردم است

آیا زن در زمان صیغه هم ارث می برد؟

رشد 20 درصدی آمار واکسیناسیون در شوش / تقدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز از دکتر نوروز سواری

گشتی در شهر دزفول در آخرین روز مهرماه /قابل توجه شهروندان و شهرداری به گزارش اختصاصی صبح ملت

پایان غیبت ‎حسن روحانی

هشدار: مسمومیت های دارویی کشنده هستند

پر کشیدن هوشنگ چالنگی شاعر پرآوازه خوزستانی.

روسیه در تدارک برای تجهیز پایگاه نظامی تاجیکستان

هشدار هواشناسی درباره طوفان و سیل در 8 استان

آیا من دزدم؟

انتخابات ریاست جمهوری فرانسه 2022: ترامپ فرانسه در جایگاه دوم

درخواست لبنان از AFC برای حضور تماشاگران مقابل ایران

درخواست مجمع نمایندگان اصفهان برای برگزاری جلسه فوری با رئیس‌جمهور

سرمدی: رفتار تحقیرآمیز خودروسازان با مردم متوقف شود

حاجی بابایی: افزایش حقوق کارمندان متناسب با تورم منوط به لایحه بودجه و مصوبه مجلس است

رهبر انقلاب در دیدار مسئولان نظام و مهمانان شرکت‌کننده در کنفرانس وحدت اسلامی: دولت‌هایی که عادی‌سازی کردند خطای خود را جبران کنند

خبر مهم درباره قیمت واحد های طرح ملی مسکن

قیمت جدید گوشت اعلام شد

مهدوی کیا :اگر تیم ملی امید صعود نکند فاجعه‌ نخواهد شد !

بنگر : چند صفحه اینستاگرامی پول میگیرند تا بنویسند سید جلال دو پیگ می کند!

طارمی همه کاره پورتو ؛ شاهکار ستاره تیم ملی در اروپاه

تروریست ها 800 زندانی را در نیجریه فراری دادند

واشنگتن خواستار بازگشت کره شمالی به میز مذاکرات شد

افشای جزئیات جدید از فعالیت موساد در ترکیه

تمجید معاون استاندار خوزستان از فرماندار شوش/ شرایط خوزستان به لحاظ کرونا شکننده است

گزارشی تصویری از کنسرت امیرتتلو

خروج قطار از ریل در سوادکوه

مدیرشبکه بهداشت درمان هندیجان خبرداد: هشدار تغییر رنگ بندی هندیجان از آبی به زرد

مطالبه خسارت دیه و مازاد بر آن در تصادفات منتهی به فوت در صورتیکه راننده متواری و شناسایی وی میسر نباشد

صلح عمری

معرفی آثار در ژانرها و سبک‌های مختلف از رادیو فرهنگ /هدف «چاپ‌خانه» کتابخوان کردن مردم است

صدای مخاطب صبح ملت نیوز

آغاز ثبت نام «وام ضروری» بازنشستگان کشوری از امروز

ضرغامی در افتتاح موزه خودروهای تاریخی: باید زیر میز زد و تفکرات را عوض کرد

در گفت‌وگو با دبیرکل جدید اکو امیر عبداللهیان: بزودی مذاکرات هسته‌ای با 4+1 از سرگرفته می‌شود

دزفول به مرحله نیمه نهایی پایتخت کتاب ایران رسید

صیغه بارداری 40 میلیون تومان

رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا: در برابر موج احتمالی کرونا مواجهه انفعالی نداشته باشیم

اولین خبرنگار تمام عیار ایرانی

رونالدو: هنوز زمان خداحافظی ام نرسیده است

گروسی: آژانس دائما پیگیر تحولات مذاکرات احیای برجام است/بازرسی آژانس در ایران بسیار قوی است