آخرین مطالب

محمدحسن پرآور، رئیس شورای اسلامی شهر دزفول: پارک جنگلی میلاد وضعیتی به مراتب بد تر از پارک لاله دارد و آن را هم مطالبه میکنیم

محمدحسن پرآور، رئیس شورای اسلامی شهر دزفول: پارک جنگلی میلاد وضعیتی به مراتب بد تر از پارک لاله دارد و آن را هم مطالبه میکنیم خوزستان - بخش ویژه صبح ملت نیوز - گفتگوی ویژه - محیط زیست

محمدحسن پرآور، رئیس شورای اسلامی شهر دزفول:  پارک جنگلی میلاد وضعیتی به مراتب بد تر از پارک لاله دارد و آن را هم مطالبه میکنیم

  بزرگنمایی:

محمدحسن پرآور، رئیس شورای اسلامی شهر دزفول:
 پارک جنگلی میلاد وضعیتی به مراتب بد تر از پارک لاله دارد و آن را هم مطالبه میکنیم


🔹واگذاری پارک لاله به عنوان یک پارک جنگلی و تفریحی دزفول به شهرداری با وجود پیگیری های مداوم درگیر پیچ و خم کاغذبازی اداری شده است

🔹به گزارش صبح ملت نیوز به نقل از روابط عمومی شورای شهر دزفول_ رئیس شورای اسلامی شهر دزفول روز چهارشنبه در نشست رسمی و علنی این شورا که با حضور اکثریت اعضا برگزار شد، به تشریح وضعیت تأسفبار پارک جنگلی لاله پرداخت و گفت: آذرماه سال گذشته نشستی با حضور فرماندار، نماینده، شهرداری، اینجانب و مدیرکل منابع طبیعی استان خوزستان برگزار شد و وضعیت پارک تشریح شد.

🔹محمدحسن پرآور افزود: پارک لاله بیش از 90 هکتار مساحت دارد که به یکی از  بهترین تفریحگاه ها برای مردم در شمال شهر تبدیل شده بود و سال‌ها مردم از آن استفاده کرده اند و  اکنون نیز در محدوده شهری قرار گرفته است و یا توجه به بعد مسافت، امکان حضور مردم در این پارک با هر وسیله ای فراهم است

🔹وی ادامه داد: پس از  قراردادی که منابع طبیعی با بخش خصوصی بست آسیب‌های فراوانی به این پارک وارد شد به طوری که تاکنون بیش از چند صد درخت از این پارک قطع شده است.

🔹رییس شورای اسلامی شهر دزفول بیان کرد: پیمانکار این پروژه را تحویل نگرفته تا به صورت جنگلی نگهداری کند بلکه نیت آن کشت و زراعت بوده است.

🔹وی با بیان اینکه کشت و زراعت در این پارک در نهایت با قطع درختان همراه شد، افزود: شورای ششم به طور جدی پیگیر این موضوع شده و پارک را مطالبه کرده است.

🔹پرآور اظهارداشت: جاده، نمازخانه، سرویس بهداشتی و وسایل بازی و مکانی که محل تفریح مردم بوده در این مدت تخریب شده و اکنون تردد با خودروهای آفرود نیز در جاده آن دشوار است و بنده به همراه آقای نماینده با این خودرو ها توانسته این آنجا را بازدید کنیم.

🔹وی با اشاره به پیگیری‌های انجام شده برای تحویل پارک به شهرداری افزود: قرار شد این پارک، 40 ساله تحویل شهرداری داده شود به همین منظور طرحی برای همه 91.3 هکتار از طرف شهرداری دزفول ارائه و پس از بررسی های انجام شده تایید هم شد.

🔹رییس شورای اسلامی شهر دزفول با بیان اینکه نماینده، فرماندار ، شورای شهر و شهرداری  دزفول نیز مرتب پیگیر موضوع شده اند گفت: با معاون وزیر و رئیس سازمان منابع طبیعی نیز صحبت شد و از آنجا نیز طی تماس تلفنی با مدیرکل منابع طبیعی استان خوزستان صحبت شد و ایشان گفت هیچ مشکلی وجود ندارد با این وجود یک ماه و نیم از آن تلفن نیز می‌گذرد ولی اقدامی صورت نگرفته است.

🔹وی افزود: اخیراً اعلام کرده‌اند فسخ قرارداد قبلی هزینه مالی دارد که شهرداری باید آن را تقبل ‌کند و این در حالی است که شهرداری باید دوباره جاده، فضای عمومی و تفریحی و روشنایی ایجاد کند و این کار مستلزم هزینه های میلیاردی است

🔹پرآور از ورود دادستان دزفول به این موضوع به عنوان یک مطالبه عمومی قدردانی کرد و گفت: پیگیر بودیم این پارک در عید در اختیارما قرار گیرد ولی نه تنها تعیین تکلیف نشد بلکه با وجود رفت و آمد و پیگیری فراوان هیچ اقدام عملی نیز انجام نشده است.

🔹وی افزود: موضوع را از طریق دستگاه قضا پیگیری خواهیم کرد؛ در صورتی که خسارت تمام درختانی که قطع شده اند محاسبه و پیمانکار جریمه شود، سپس هزینه فسخ قرارداد پرداخت می‌شود ضمن اینکه علاوه بر  درختان فراوان جاده، منبع، نمازخانه و سرویس بهداشتی نیز تخریب شده اند

🔹رئیس شورای اسلامی شهر دزفول از فعالان مجازی و خبرنگاران که کمک کردند و این موضوع را به عنوان مطالبه عمومی مطرح کردند نیز تشکر کرد و افزود:
🔹 قدرت رسانه ای در بسیاری از مسائل جهت احقاق حقوق عامه مردم کارساز و اثر بخش خواهد بود

🔹وی ضمن تاکید بر لزوم پیگیری قضایی این پرونده افزود: پیمانکار تخلف کرده و به واسطه تخلف انجام شده باید قراداد فسخ و با وی برخورد شود نه اینکه هزینه هم جهت فسخ قراردادی که در اجرای آن تخلف هم صورت گرفته است، پرداخت کنیم.

🔹پرآور آمادگی شورا برای تحقق این مطالبه مردمی را اعلام کرد و گفت: پیگیری تا تحقق خواسته مردم ادامه دارد و به موازات پارک جنگلی لاله، پارک میلاد را نیز مطالبه میکنیم که آن هم شرایطی بهتر از لاله ندارد

🔹محمد ابوالحلاج معاون امور شهری شهرداری دزفول نیز در این نشست گفت: در سال‌های گذشته پارک تحویل شهرداری دزفول داده شد و شهرداری اقدام به ساخت  نمازخانه، سکو، سرویس بهداشتی باکس حمل زباله و وسیله بازی کرد که هزینه ای افزون بر سه میلیارد ریال آن زمان متوجه شهرداری شد.
وی افزود: جمع آوری زباله ها و تامین آب تانکر نیز به طور مستمر انجام میشدکه متوجه شدیم  پارک تحویل بخش خصوصی داده شده است.

🔹ابوالحلاج اظهارداشت: حدود چهار سال پیش فهمیدیم درختان را برای زراعت قطع می کنند به همین دلیل مکاتباتی با منابع طبیعی انجام شد و نسخه ای از آن در اختیار دادستان قرار گرفت.

🔹وی افزود: رئیس منابع طبیعی دزفول نیز از وضعیت ابراز نگرانی کرده و به اداره کل گزارش داد ولی علت اینکه توسط اداره کل ترتیب اثر داده نشده مشخص نیست.

🔹معاون امور شهری شهرداری دزفول اظهارداشت: انتهای سال 99 نیز پیگیری هایی انجام شد که گفتند طرح ارائه دهید به همین منظور مشاور آوردیم اول سال 1400  طرح مورد نظر ارائه شد ولی اواخر سال گذشته گفتند طرح داده شده ولی موضوع پیگیری نشده که بنده را برای پیگیری معرفی کردند. 

🔹وی افزود: آذرماه سال گذشته ایراداتی از طرح گرفته  شد که اصلاح شدند و طرح را طی نامه ای در تاریخ ششم بهمن ماه ارسال کردیم.

🔹ابوالحلاج بیان کرد: در طرح ارائه شده توسط شهرداری، مجموعه شهر بازی، مجموعه آبی سرپوشیده، اقامتگاه، مجموعه ورزشی و بازی کودکان، گلخانه تولید نهال و باغ گیاهان دارویی نیز دیده شدند زیرا در دزفول در این حوزه‌ها کمبود داشتیم ولی در مرحله بعد اعلام کردند  طرح مشکلی ندارند ولی سهم آنها را باید با اجرای این طرح ها مشخص کنیم.

🔹وی افزود: تقاضای 20 درصد از تولید یک میلیون نهال در نهالستان موردنظر را داده بودند این در حالی است که کل استان نیز توان تولید این  میزان نهال را ندارد، با پیگیری ها و رایزنی های  انجام شده قرار شد سالانه 100 هزار نهال تولید و 20 درصد آن به منابع طبیعی استان داده شود که خود مبلغی چندین برابر اجاره فعلی پیمانکار به منابع طبیعی استان میشود

🔹معاون شهردار دزفول با بیان اینکه سهم حاصل از شهر بازی نیز داده خواهد شد تا راضی شوند، گفت: 
در نهایت طرح تایید شد به همین منظور هشتم اسفند 1400 طرح نهایی ارسال شد تا واگذاری صورت گیرد.

🔹وی اضافه کرد: پیگیری‌های لازم صورت گرفت و طی نامه ای به مدیرکل خواستیم زمان واگذاری پارک اعلام شود  که گفتند پنج نسخه از طرح چاپ کنید که قرار است شنبه این اقدام انجام شود.
ابوالحلاج درخصوص مطالبه پیمانکار از فسخ قرارداد نیز گفت: مطالبه پیمانکار به صورت مکتوب عنوان نشده است .

🔹متاسفانه رسیدگی نکردن به پارک جنگلی لاله، قطع درختان، آبیاری نکردن درختان و کشت و زراعت در این پارک باعث نابودی آن شده و شهروندان و دوستداران طبیعت خواهان فسخ قرارداد پیمانکار منابع طبیعی و واگذاری آن به شهرداری دزفول هستند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

زلنسکی: برای پایان دادن به جنگ روسیه، امتیاز ارضی نمی‌دهیم

پوتین: در صورت لغو تحریم‌ها، برای غلبه بر بحران غذایی کمک می‌کنیم

نمایشگاه کتاب در هندیجان در حال برپایی است

چهار موکب در محل حادثه متروپل آبادان مستقر شد

دعوت از وزیر فرهنگ و رسانه جمهوری صربستان برای حضور در جشنواره فیلم فجر

تعدادی از امدادگران در محل آواربرداری متروپل مصدوم شدند

افزایش آمار فوت‌شدگان حادثه متروپل آبادان / آمار دقیقی از افراد گرفتار زیر آوار نداریم

مدیر ساختمان «متروپل»کشته شده یا فرار کرده است؟

یونان محموله نفتی توقیف شده ایران را به آمریکا تحویل می‌دهد

پلمب 42 واحد صنفی متخلف در دزفول ​

نماینده دائم ایران در سازمان ملل کمک‌های بشردوستانه نباید تحت هیچ شرایطی سیاسی شود

برگزاری اولین همایش منطقه ای شعر پایداری و ایثار در هندیجان

در کنفرانس خبری سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا مطرح شد رویکرد قهری‌ علیه ایران در عین مصر بودن برای‌ بازگشت به برجام

آغاز حمایت‌ روانی از بازماندگان متروپل / مصدومیت تعدادی از امدادگران در محل آواربرداری

آیین رونمایی از کتاب کودک و نوجوان" پوتین عمو سرباز" به مناسبت چهارخرداد برگزار شد

دلم یک مرگ آرام و بدون درد می خواهد

پنجشنبه در خوزستان عزای عمومی اعلام شد

میزان احتمال لو رفتن سوالات کنکور/ شناسایی عوامل نفوذی در کنکور سراسری

پخش زنده اختتامیه نخستین جشنواره مستند رادیویی از شبکه رادیویی فرهنگ

«آبله میمونی» هنوز به ایران نرسیده است

اسماعیل جلیلی نماینده سابق مجلس : حادثه متروپل آبادان نماد رانت، نفوذ و بی لیاقتی ست

بزرگ‌ترین پروژه خراسان بزرگ در گلبهار در حال انجام است

متروپل "پزشکی" نبود / «مطب» در مجتمع‌های اداری-تجاری قانونی است

ماموریت به سازمان محیط زیست و وزارت خارجه برای رفع مشکل آلودگی هوا

رییس جمعیت هلال احمر اعلام کرد: آخرین وضعیت عملیات امدادی در «متروپل» / استفاده از تجهیزات به‌روز نجات

رهبر انقلاب در دیدار اعضای ستاد کنگره بزرگداشت چهار هزار شهید روحانی: مخاطب اول در هر یک از عرصه‌های جهاد و دعوت به خیر روحانیت است

خدمات درمانی دوران دفاع مقدس در دزفول ستودنی است

کشته شدن 21 کودک در تیراندازی مرگبار در دبستان تگزاس/ پرچم‌ها در آمریکا نیمه افراشته شد

حواشی حضور سیدجواد هاشمی در حادثه متروپل آبادان

ماموریت به سازمان محیط زیست و وزارت خارجه برای رفع مشکل آلودگی هوا

تعداد جانباختگان حادثه آبادان به 14 تن رسید

به آبادان تسلیت نگویید

جبلی به دانشگاه صنعتی شریف رفت/شعار بازگشت فردوسی‌پور

وام اجاره در تهران 100 میلیون تومان می‌شود؟

خوزستان، آبادان و خرمشهر درگیر عبدالخاطی‌هاست

کار آوار برداری ساختمان متروپل آبادان با دقت در حال انجام است

علت لغو اعزام هوایی آتش نشانان به آبادان

سقوط یک جنگنده در شرق اصفهان؛ خلبان و کمک خلبان به شهادت رسیدند

هشدار به ادارات پُرمصرف؛ رعایت نکنید قطع برق حتمی است

آزادسازی خرمشهر به روایت رادیو فرهنگ

شمار جانباختگان ریزش متروپل آبادان به 10 تن رسید

ناظر ساختمان "متروپل" یک ماه پیش اخطاریه داده بود

اعلام آمادگی فرمانداری شهرستان هندیجان برای اعزام تیم امداد رسانی و تجهیزات مورد نیاز به آبادان

اعلام آمادگی فرمانداری شهرستان هندیجان برای اعزام تیم امداد رسانی و تجهیزات مورد نیاز به آبادان

اعلام آمادگی فرمانداری شهرستان هندیجان برای اعزام تیم امداد رسانی و تجهیزات مورد نیاز به آبادان

اعلام آمادگی فرمانداری شهرستان هندیجان برای اعزام تیم امداد رسانی و تجهیزات مورد نیاز به آبادان

اعلام آمادگی فرمانداری شهرستان هندیجان برا اعزام تیم امداد رسانی و تجهیزات مورد نیاز

دستور دادستان کل کشور برای برخورد قاطع با متخلفان حادثه آبادان

امدادگران هلال احمر دزفول به آبادان اعزام شدند

نجات جان 3 مفقودی حادثه ریزش ساختمان آبادان