آخرین مطالب

مروری بر تعهدات بیمه تکمیلی جدید فرهنگیان/ ثبت‌نام از یکم تا 15 تیر

مروری بر تعهدات بیمه تکمیلی جدید فرهنگیان/ ثبت‌نام از یکم تا 15 تیر فرهنگی - سیاسی

مروری بر تعهدات بیمه تکمیلی جدید فرهنگیان/ ثبت‌نام از یکم تا 15 تیر

  بزرگنمایی:

اجرای قرارداد جدید بیمه تکمیلی فرهنگیان از تاریخ اول تیرماه آغاز می شود و ارائه تعهدات از سوی بیمه‌گر تا اول تیر 1402 ادامه دارد؛ مهلت ثبت نام متقاضیان نیز تا 15 تیرماه تعیین شده است.

به گزارش ایسنا، در شیوه نامه اجرایی بیمه درمان تکمیلی سال 1401 آمده است که نظر به انعقاد قرارداد شرکت بیمه دانا با وزارت آموزش و پرورش از تاریخ اول تیر 1401 لغایت اول تیر 1402 بیمه‌گر در ازای انجام تعهدات بیمه‌گزار متعهد است هزینه‌های بیمه‌شدگان را جبران کند که در ادامه به برخی تعهدات مهم در بیمه جدید اشاره می‌شود: 

هزینه‌های بیمارستانی: بیمه شده در انتخاب مراکز درمانی طرف قرارداد و غیر طرف قرارداد، مختار است.

الف) مراکز طرف قرارداد: بیمه‌شده می‌تواند با انتخاب یکی از دو روش ذیل و همراه داشتن مدارک مورد نیاز اعلام شده زیر، نسبت به دریافت معرفی‌نامه و استفاده از خدمات مورد نیاز در مراکز درمانی طرف قرارداد اقدام کند.

روش‌های دریافت معرفی‌نامه: استفاده از سامانه پذیرش آنلاین دانا و مراجعه به شعب سراسر کشور و دریافت معرفی‌نامه.

- مدارک مورد نیاز جهت دریافت دریافت معرفی‌نامه:

الف) اصل کارت ملی.

ب) گواهی پزشک معالج با قید نام و نام خانوادگی بیمار و ذکر نوع بیماری و تشخیص اولیه، اقدام تشخیصی یا درمانی لازم و نام مرکز پزشکی مورد نظر و تاریخ دقیق بستری.

ج) تایید پزشک بیمه‌گر در خصوص برخی از اعمال جراحی.

ب) مراکز غیر طرف قرارداد در صورت مراجعه به مراکز درمانی غیر طرف قرارداد، بیمه شده باید پس از تسویه حساب با بیمارستان و دریافت صورتحساب و سایر ضمائم مورد نیاز را به شرکت بیمه دانا ارائه کند.

 هزینه‌های دارو: هزینه داروهای عمومی و تخصصی (ایرانی و خارجی)، مشروط بر تجویز توسط پزشک متخصص مرتبط و بر اساس فهرست دارویی مجاز کشور مازاد بر سهم بیمه‌گر پایه به ازای هر قلم دارو قابل بررسی و پرداخت هستند.

هزینه دارو بر اساس تعرفه شرکت بیمه‌گر در زمان انعقاد قرارداد پرداخت می‌شود و داروهای مکمل و تقویتی که جنبه درمانی آنها محرز بوده و با دستور پزشک متخصص مرتبط مازاد بر سهم بیمه‌گر پایه قابل بررسی و پرداخت هستند.

داروهای گیاهی دارای پروانه ساخت با مجوز ساخت از وزارت بهداشت با دستور پزشک و ارائه سند پرداخت هزینه یا درج قیمت ریز داروهای بر روی نسخه و ممهور به مهر داروخانه و پزشک معالج مازاد بر سهم بیمه‌گر پایه قابل بررسی و پرداخت است.

- هزینه لوازم مصرفی - درمانی مانند اسکالپ وین، سرنگ، ست سرم، آب مقطر، آنژیوکت و ... به تعداد داروهای تزریقی تجویز شده قابل بررسی و پرداخت است.

 - داروهای پوست و مو و داروهای ترکیبی در صورتی که جنبه درمانی آن براساس مستندات بیماری محرز باشد و جنبه زیبایی نداشته باشد قابل رسیدگی و پرداخت است. همچنین داروهای خارج از تعهد بیمه‌گر پایه به ازای هر قلم دارو، در تعهد نیست.

 - هزینه‌های ویزیت: هزینه ویزیت (پزشکان عمومی، دندانپزشکان عمومی، متخصص، فوق تخصص، روانپزشکان و کارشناسان و کارشناسان ارشد) پروانه‌دار و طبق تعرفه اعلامی وزارت بهداشت در بخش خصوصی و عمومی غیر دولتی، خیریه و دولتی قابل محاسبه و پرداخت است.

 ویزیت کارشناس، کارشناس ارشد و PHD تغدیه در صورتی که جنبه درمانی داشته باشد طبق تعرفه مصوب وزارت بهداشت در بخش مربوطه قابل محاسبه و پرداخت است.

هزینه‌های دندانپزشکی: هزینه‌های دندانپزشکی بر اساس تعرفه های مصوب مراجع ذیصلاح قابل محاسبه و پرداخت است.

هزینه‌های دندانپزشکی صرفا شامل کشیدن، ترمیم، درمان ریشه، جرم گیری و بروساژ، روکش و جراحی لثه (به استثنای جراحی زیبایی) است.

هزینه رفع عیوب انکساری چشم: مشروط بر اینکه درجه نزدیک بینی، دور بینی، آستیگماتیسنم یا مجموع قدر مطلق نقص بینایی هر چشم 3 و یا بیشتر از 3 دیوپتر باشد.

عینک (شیشه و قاب) و لنز تماسی طبی: هزینه عینک و لنز تماسی طبی با تجویز چشم پزشک متخصص و با ارائه مدارک قابل محاسبه و پرداخت است.

- اروتز، پروتز و وسایل کمک پزشکی: کلیه اروتزها مانند گردن بند طبی، مچ بند طبی، شکم بند طبی، زانوبند طبی، جوراب واریس، بریس که بلافاصله بعد از عمل جراحی به تشخیص پزشک معالج مرتبط و تایید پزشک معتمد بیمه‌گر و با ارائه فاکتور معتبر از مراکز ارائه دهنده تجهیزات پزشکی و داروخانه ها قابل بررسی و پرداخت است.

تامین عضو مصنوعی و هزینه ویلچر، واکر و عصا که بلافاصله بعد از عمل جراحی به تشخیص پزشک معالج مرتبط و تایید پزشک معتمد بیمه‌گر و با ارائه فاکتور معتبر از مراکز ارائه دهنده تجهیزات پزشکی و داروخانه‌ها قابل بررسی و پرداخت است. هزینه پروتزهایی که در حین عمل جراحی در بدن جاگذاری می‌شوند با ارائه فاکتور معتبر از مراکز تجهیزات پزشکی و تایید پزشک جراح و اتاق عمل بیمارستان همراه با مدارک بیمارستانی قابل بررسی و پرداخت است.

میزان حق‌بیمه و زمان ثبت‌نام بیمه تکمیلی

سیدسعید مقدم زاده، سرپرست اداره کل رفاه و پشتیبانی در بخشنامه ابلاغی به استان‌ها پیرامون اجرای بیمه تکمیلی جدید فرهنگیان در 24 خردادماه به موارد ذیل اشاره کرده است:  

در تفاهم نامه مذکور مقرر شد قرارداد کلیه رشته‌های بیمه ای از تاریخ اول تیر 1401 توسط شرکت بیمه دانا اجرا شود. براساس مفاد قرارداد بیمه درمان تکمیلی فرهنگیان، کلیه کارکنان شاغل (رسمی، پیمانی و قراردادی) به همراه افراد تحت تکفل آنان می‌توانند از تاریخ اول تیر 1401 با پرداخت حق بیمه ماهانه از مجموع مبلغ 2/750/000 ریال (مبلغ 916/000 ریال برای هر نفر سهم کارمند و مبلغ 1/834/000 ریال برای هر نفر سهم دستگاه) تحت پوشش قرار می گیرند.

- منظور از افراد تحت تکفل بیمه شده اصلی عبارت است از فرزندان، همسر یا همسران دائمی بیمه شده اصلی و والدین تمامی کارکنان و همسر و فرزندان کارکنان اناث.

 تذکر مهم : لازم به ذکر است حق بیمه ماهانه مربوط به والدین تمامی کارکنان و همسر کارکنان اناث شامل سهم دستگاه نمی باشد و حق بیمه مربوطه به صورت کامل از حقوق بیمه شده اصلی کسر خواهد شد.

- کارکنان سازمان های وابسته همچون سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، نهضت سواد آموزی، سازمان توسعه مشارکت های مردمی، سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، دانشگاه شهید رجایی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و... همانند سنوات گذشته و به شرط تأمین و پرداخت صددرصد حق بیمه می توانند تحت پوشش قرار گیرند.

- ادارات و مناطق آموزش و پرورش استان‌های کشور باید ترتیبی اتخاذ نمایند تا کارکنان بتوانند حداکثر تا پانزدهم تیرماه سال جاری نسبت به ثبت اطلاعات خود در سامانه شرکت بیمه‌ مذکور اقدام و آن را مبنای کسر حق بیمه تعیین شده برای هر یک از بیمه شدگان قرار داده و پس از کسر حق بیمه مربوطه، آن را به حساب اعلام شده از سوی بیمه گر واریز کنند.

با توجه به عدم امکان تمدید مهلت ثبت نام ضروری است ترتیبی اتخاذ نمایید تا مراحل ثبت نام، انعقاد قرارداد استانی و... در مهلت مقرر ( از تاریخ اول تا پانزدهم تیرماه ) انجام پذیرد.

- کارکنان باید بدون حق انتخاب، همسر و فرزندان خود را تحت پوشش قرار دهند، در غیر این صورت امکان پوشش افراد گزینشی از سوی بیمه گر میسر نخواهد بود. مسئولیت پرداخت هرگونه اختلاف حق بیمه با تعداد بیمه شدگان به عهده ادارات کل آموزش و پرورش استان ها خواهد بود.

بدیهی است انعقاد هرگونه قرارداد با سایر شرکت‌های بیمه و خارج از توافقات اعلامی ممنوع است. همچنین نظر به اهمیت موضوع ضروری است در هریک از ادارات کل آموزش و پرورش و مناطق تابعه، مسئولین فناوری اطلاعات، کارشناسان دفاتر بودجه، کارشناسی امور مالی نهایت همکاری را در خصوص امور مربوط به قرارداد با مسئولین اجرایی قرار داد (ادارات رفاه و پشتیبانی) جهت اجرای مناسب آن به عمل آورند.

انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

ایستگاه ضرب المثل : جنگ زرگری

در دیدار معاون اول رئیس‌جمهور با رئیس مجمع تشخیص مصلحت مطرح شد توصیه‌هایی در مورد رسیدگی عاجل به وضعیت معیشت مردم

دیدار سفیر چین در تهران با سخنگوی وزارت امور خارجه ایران

شمخانی وارد ایروان شد

می‌توانیم از طارمی مالیات بگیریم!

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد اختصاص تسهیلات 350 میلیون تومانی در نهضت ملی مسکن

زاخاروا: غرب از ترساندن جهان نسبت به "تهدید شیمیایی" روسیه دست بردارد

اجرای عملیات آبرسانی به 30 روستای شهرستان هندیجان

فراخوان واکسیناسیون نوبت چهارم کرونا ویژه افراد بالای 18 سال

گفتگوی اختصاصی صبح ملت نیوز با فرهاد ملوندی بازیگر استندآپ کمدی

راهیابی 4اثر استند آپ کمدی به مرحله نهایی جشنواره منطقه ای  تئاتر طنز دیواندره

سونامی جدید کرونا در فرانسه

مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی مشاغل تمدید شد

رئیس جمهور در جلسه هیأت دولت: مردم بزودی شاهد نتایج سرمایه‌گذاری شرکتهای بزرگ در پروژه‌های کلان خواهند بود

سخنگوی قوه قضاییه اعلام کرد اختلاس 730 میلیون دلاری/ اتهام دو فرانسوی/ بازداشت دو نفر در رابطه با کنکور

سارقان مسلح موتور سیکلت به ضرب گلوله پلیس زمین گیر شدند

راه‌اندازی بانک کتاب‌شناسی نسخه‌های خطی در سایت «آقا بزرگ»

ارائه بسته اینترنتی رایگان برای سه دهک درآمدی

العربی الجدید ادعا کرد برگزاری نشست ایرانی-مصری در مسقط

بساط 17 نوع قرارداد ادارات برچیده می‌شود

واکسن‌های سفارشی وزارت بهداشت در انبار موسسه رازی مانده است

آنچه به بیماری‌های مشترک دامن می‌زند

تمایل 88 درصد جوانان مجرد به ازدواج

تولیدکننده ماکارونی، خودرو می‌سازد؟!

وزیر آموزش و پرورش در حاشیه جلسه دولت: طرح رتبه بندی معلمان از 31 شهریور ماه اجرایی می‌شود

کشف یک گورستان تاریخی مربوط به دوره اشکانی حین عملیات حفاری در اهواز

2700 نیرو در آموزش و پرورش خوزستان استخدام می‌شوند

رایزنی وزیران امور خارجه ایران و قطر، امروز در تهران

انتقاد زلنسکی از فرماندهان ارتش اوکراین

شناسایی زیر سویه جدید کرونا در ایران

سفر زمینی ارزان به کشورهای همسایه شمالی ایجاد خواهد شد / اعطای تسهیلات به مراکز اقامتی ارزان

بودجه جشنواره تئاتر عروسکی 400 درصد افزایش یافت

معروف ترین نویسندگان ایرانی ، اهل کدام استان هستند؟

تحلیلگران!!!

پست عجیب شهرزاد کمالزاده برای یه نویسنده مشهور ایرانی

رئیس انجمن نویسندگان جوان شهرستان دزفول:  هیچ حمایتی در جهت اهالی قلم صورت نمی‌گیرد و با وعده‌های توخالی نمی‌توان فرهنگ را به جلو پیش برد

ختم لاکچری با دف و گیتار نوازی، چند ؟

اختتامیه بیستمین دوره «قلم‌زرین» روی آنتن رادیو فرهنگ

گفت و گوی اختصاصی صبح ملت نیوز با زینب خنیفر که در مسابقات چین موفق به کسب مدال نقره تیمی شد

قلم، این ودیعه عشق

قالیباف: اولویت در طرح سد مخزنی تنگ سرخ بشار، رفع مشکل تملک اراضی مردم است

پوتین خطاب به شویگو: عملیات ویژه در اوکراین باید ادامه یابد

تعیین تکلیف واردات موبایل‌های بالای 600 دلار تا هفته آینده

چین در پاسخ به ناسا: نمی خواهیم ماه را تصرف کنیم!

دستور رئیس جمهور برای افزایش سرمایه صندوق نوآوری در شورای راهبری دانش‌بنیان

ایجاد پردیس تخصصی فناوری و نوآوری خودرو

افزایش سهم اعضای هیات علمی از مخترعین کشور

ابلاغ شیوه‌نامه شناسایی استعدادهای برتر برای جذب در دستگاه‌های اجرایی

طراحی سامانه‌ای برای حفاظت از پالایشگاه‌ها و نیروگاه‌ها

نقش آفرینی وزارت اقتصاد در توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق کشور