آخرین مطالب

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کرد: اختصاص تسهیلات کرونایی به مبلغ 1700 میلیارد تومان برای اهالی فرهنگ و هنر

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کرد: اختصاص تسهیلات کرونایی به مبلغ 1700 میلیارد تومان برای اهالی فرهنگ و هنر فرهنگی - اجتماعی - ویژه خبرنگاران واصحاب رسانه - صدای مردم

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کرد: اختصاص تسهیلات کرونایی به مبلغ 1700 میلیارد تومان برای اهالی فرهنگ و هنر

  بزرگنمایی:

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مرحله دوم طرح حمایتی پرداخت تسهیلات کرونایی با تخصیص مبلغ 1700 میلیارد تومان به فعالان بخش هنر، فرهنگ و رسانه دارای مجوز این وزارتخانه از اقداماتی است که به تصویب ستاد ملی مبارزه با کرونا رسید و طبق شیوه نامه ابلاغی معاونت اقتصادی ریاست جمهوری از تاریخ ششم دیماه سال جاری مراحل اجرایی پرداخت این تسهیلات آغاز شده و در جریان است.

به گزارش پایگاه  خبری صبح ملت نیوز به نقل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، لادن حیدری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره حمایت‌های تسهیلاتی این وزارتخانه از صاحبان کسب و کارهای فرهنگی، هنری و رسانه‌ای، گفت: تا تاریخ 29 آذر سال جاری از طریق سامانه کارا به 16 هزار و 872 متقاضی بیش از 423 میلیارد تومان تسهیلات حمایتی با کارمزد 12 درصد با هدف حفظ فرصت های شغلی و کسب و کارهای به شدت آسیب‌دیده بخش فرهنگ و هنر کشور پرداخت شده که گزارش های مرتبط از سامانه کارا قابل دسترسی است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام این خبر ادامه داد: اقدامات حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای کاهش آسیب ها و جبران خسارت های وارده به فعالان بخش فرهنگ، هنر و رسانه ناشی از همه‌گیری کرونا، در بخش‌های مختلفی است که برگزاری 17 نشست شورای گفت‌و‌گوی بخش خصوصی فرهنگ، هنر و رسانه با مدیران ارشد دولت و این وزارتخانه برای چاره‌اندیشی و غلبه بر پیامدهای بحران از جمله این اقدامات به شمار می آید.

وی افزود: مرحله دوم طرح حمایتی پرداخت تسهیلات کرونایی با تخصیص مبلغ 1700 میلیارد تومان به فعالان بخش هنر، فرهنگ و رسانه دارای مجوز این وزارتخانه از دیگر این اقدامات است که به تصویب ستاد ملی مبارزه با کرونا رسید و طبق شیوه نامه ابلاغی معاونت اقتصادی ریاست جمهوری از تاریخ ششم دیماه سال جاری مراحل اجرایی پرداخت این تسهیلات آغاز شده و در جریان است.

حیدری تاکید کرد: تقاضای دریافت بیش از 142 میلیارد تومان تسهیلات کرونایی مرحله دوم از سوی 3 هزار و 657 متقاضی در سامانه کارا ثبت شده که طبق گزارش دریافتی از سامانه کارا تا ساعت 13:40  دقیقه 23 دی مبلغ 594 میلیون تومان به مشمولان معرفی شده از سوی این وزارتخانه پرداخت شده است.

پرداخت 35 میلیارد تومان به عنوان حق بیمه سهم اصحاب فرهنگ

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: پرداخت حق بیمه سهم اصحاب فرهنگ و هنر  و رسانه در 3 ماه اول سال جاری با تأمین اعتباری به میزان 35 میلیارد تومان از سوی دولت را از دیگر اقدامات در حوزه تسهیلات حمایتی به صاحبان کسب و کارهای خسارت دیده از کرونا بود که به مرحله عملیاتی شدن رسید.

پرداخت 120 میلیارد تومان کمک هزینه معیشتی به اعضای صندوق هنر

حیدری ادامه داد: کمک هزینه معیشتی اعضای صندوق اعتباری هنر با اعتباری به میزان 120 میلیارد تومان، تأمین و تا کنون به حساب هنر کارت 63 هزار نفر از اعضای این صندوق واریز شده است و کمک هزینه مابقی اعضا نیز از سوی ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها با رفع مشکلات بانکی از تاریخ 99/10/13 در حال واریز است.

وی در عین حال تصریح کرد: حسب درخواست وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی از هیات دولت برای پرداخت مرحله سوم کمک هزینه معیشتی ایام کرونای اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه این موضوع در سازمان برنامه و بودجه در مرحله امکان‌سنجی به منظور ارجاع به کارگروه مقابله با آسیب‌های اقتصادی ستاد ملی مبارزه با کرونا قرار دارد.

این مقام مسئول در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: مطابق تفاهم نامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان برنامه و بودجه، طرح اعطای کمک هزینه بیکاری معادل 120 هزار تومان به همه اعضای صندوق اعتباری هنر برای مدت چهار ماه اجرایی شده است.

انعقاد تفاهم نامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان برنامه و بودجه و صندوق کارآفرینی امید

وی همچنین تاکید کرد: تفاهم‌نامه سه جانبه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان برنامه و بودجه و صندوق کارآفرینی امید با هدف تامین اعتباری به میزان 74 میلیارد تومان برای اعطای 220 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به فعالان و کسب و کارهای آسیب دیده بخش فرهنگ، هنر و رسانه، امضا و مبادله و ثبت نام متقاضیان از آبان سال جاری در سامانه تحفه (تسهیلات حمایتی فرهنگ و هنر) به نشانی : https://tohfeh.farhang.gov.ir/ / آغاز شده است و به زودی فرایند پرداخت پس از بررسی‌های کارشناسی تقاضاها آغاز خواهد شد.

حیدری تصریح کرد: برابر تفاهم‌نامه منعقده به محض مصرف این تسهیلات؛ با تأمین 200 میلیارد تومان اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه، طرح پرداخت 600 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت رونق تولید نیز با عاملیت صندوق کارآفرینی امید برای حمایت از فعالان و کسب و کارهای بخش آغاز می شود.

وی یادآور شد: بر اساس گزارش دریافتی از سامانه تحفه تا پایان وقت اداری 23 دی 48 هزار و 324 فعال فرهنگی، هنری و رسانه‌ای، درخواست دریافت بالغ بر 1200 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت را در این سامانه ثبت کرده‌اند و پاسخگویی به این تقاضاها نیازمند همراهی مجلس محترم شورای اسلامی در تأمین اعتبارات مکفی نیز خواهد بود.

حیدری در مورد پرداخت 7 میلیارد تومان کمک بلاعوض به تشکل‌های صنفی مستقر در خانه هنرمندان معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطر نشان کرد: در راستای لزوم حمایت از تشکل‌های صنفی مستقر در خانه هنرمندان، تاکنون 7 میلیارد تومان کمک بلاعوض به این مجموعه صنفی پرداخت شده است و پرداخت حداقل 3 میلیارد تومان افزون‌تر، تا پایان سال جاری نیز در دستور کار وفق مقررات بودجه‌ای قرار خواهد گرفت.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

ورود وسایل نقلیه موتوری به دره ی توبیرون دزفول ممنوع اعلام شد

پیشنهاد کیهان: بهتر است «گوگل» بسته شود

پلیس ، دوچرخه سرقت شده پسر بچه خردسال را به او بازگرداند

سنت های رمضانی مردم قم در سالها پیش؛ کلوخ اندازون تا اوهی اوهی

توییت وزیر امور خارجه اتریش پس از دیدار با عراقچی ما باید همه تلاش های دیپلماتیک را بسیج کنیم

استولتنبرگ: ناتو و آمریکا از اول مه از افغانستان خارج می‌شوند/ آستین: پاسخ طالبان را می‌دهیم

مشاور رییس‌جمهور هیچ چیز جایگزین تلاش برای عدالت فراگیر نیست

جف بزوس یک قدم به گردشگری فضایی نزدیک شد

رییس جمهور گفت: نمی توانیم منتظر واکسن داخلی در تابستان باشیم.

چه کسی مسئول برخورد با بی عدالتی های عدیده در ادارات است

حفظ سلامت روان در ایام کرونا

بایدن: خروج نظامیان آمریکا از افغانستان دیگر نباید به تعویق بیفتد

بهروز وثوقی پاسخ مشاور قالیباف را داد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شوش گفت :پیش‌بینی می‌شود بیش از 40 هزار تن محصول کلزا در سال زراعی جاری در این شهرستان تولید شود.

شواهد تازه عجیب از امپراطور فرانسه

استاندار خوزستان:پتروشیمی ها به مسئولیت های اجتماعی خود عمل کنند / پتروشیمی ها آگهی های خود را به روزنامه های داخل استان اختصاص دهند

مدیر عامل خانه مطبوعات خوزستان :مطالبات رسانه ها توسط ادارات پرداخت شوند

رهبر انقلاب: مذاکره فرسایشی نشود / اول باید تحریم‌ها برداشته شود

فرصت رمضان :

امتحانات نهایی پایه نهم و دوازدهم در خوزستان

غلامعلی رجایی در گفت‌وگو با رویداد24: اصلاح طلبان بعد از سیدحسن خمینی گزینه‌ای برای رقابت با رئیسی ندارند

🔴واکنش سید احمد آوایی نماینده مردم دزفول و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به حادثه نطنز و تحولات اخیر هسته‌ای

یارانه ماه رمضان برای چه کسانی واریز می شود؟

روحانی در جلسه هیات دولت: در این مقطع آوردن واکسن خارجی وظیفه ماست/از مذاکرات نباید ترسید

ثبت درخواست متقاضیان واحدهای تولیدی استان در سامانه ستاد تسهیل

اجرای چهار پروژه راه‌ دسترسی به معادن استان هرمزگان در حال پیشرفت است

سرگذشت عطاربه مناسبت روزبزرگداشت عطار/تهیه کننده علی غلامرضائی پژوهشگرتاریخ.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان خبر داد :صادرات خرما نیازمند برندسازی دارد/دانشگاهها ورود کنند

برگزاری آزمون کارشناسی رسمی قوه ًقضاییه در اوایل شهریور 1400

تکنولوژی در خدمت مهندسی و رعایت مسائل ایمنی قبل از کار

شهردارشهرستان هندیجان خبرداد: برخورد قانونی با تخلیه غیر مجاز نخاله های ساختمانی در هندیجان

معاون میراث‌فرهنگی کشور در جلسه مجازی با معاونان میراث‌فرهنگی استان‌ها خبرداد انجام توافق‌‌ با دیوان عدالت‌ اداری برای فرآیند ثبت آثار ملی

هر عطسه و سرماخوردگی را کرونا بدانید افراد علامت‌دار کرونا به کجا مراجعه کنند؟

صالحی: اورانیوم 60 درصد ربطی به سوخت راکتور تهران ندارد/ غنی‌سازی در نطنز متوقف نشده است

بایدن زمان خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان را اعلام کرد

رئیس منابع طبیعی وآبخیزداری هندیجان: آغاز به کار مدیریت رواناب شهرستان هندیجان

حلول ماه مبارک رمضان مبارک باد

لزوم توجه به تفکیک وبازیافت زباله درشرایط کرونا ✍🏽رضا صمصام سخیراوی(کعبی)

درخشش شاعران جوان دزفولی در هشتمین جشنواره شعر استان خوزستان

نیازضروری پل ساسانی دزفول به پیمانکار بومی وکاربلد

وزیر نیرو: امیدواریم خوزستان امسال خاموشی نداشته باشد

رییس شورای شهر تهران خبر داد شرایط حاد کرونایی تهران/ شمار فوتی‌های تهران نزدیک 100 نفر در روز

استقراض دولت از بانک مرکزی دژپسند همچنان انکار می‌کند!

نیلاب شهری در زمان پارتیان (اشکانیان)

سرقت تلخ در جنوب ‎تهران !

سخنگوی قوه قضاییه: پرونده آزاده نامداری جنایی نیست/ دادگاه "سرباز راهور و نماینده" به زودی برگزار می‌شود

سخنگوی دولت اعلام کرد اقدام خرابکارانه در نطنز را تلافی خواهیم کرد

کتاب کات، نه (فیلمنامه) اثر اسرافیل شیرازی

طراحی یک وب‌کم شبیه چشم!

وقتی «معماری رومی» به جان شهرهای ایران می‌افتد