رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خبر داد زمان اعلام نتایج اولیه آزمون ارشد/آمار ۵۳ درصدی داوطلبان زن در این آزمون

رییس سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۳ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در اواخر اردیبهشت ماه خبر داد.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۳ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در اواخر اردیبهشت ماه خبر داد.

به گزارش ایسنا؛ عبدالرسول پورعباس در حاشیه بازدید از جلسه آزمون داوطلبان کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ که در حوزه امتحانی دانشگاه شهید بهشتی صورت گرفت، با اشاره با ثبت نام بیش از ۴۷۶ هزار نفر در این آزمون گفت: داوطلبان آزمون‌ ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته‌ سال‌ ۱۴۰۳ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در صبح و بعد از ظهر امروز جمعه ۴ اسفند ماه سال ۱۴۰۲ ، مطابق با اطلاعات مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون رشته امتحانی مربوط رقابت خود را برگزار می کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: از تعداد ۴۷۶ هزار داوطلب آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۳ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ۵۳ درصد آنها زن و ۴۷ درصد مرد هستند. همچنین حدود ۴۵ هزار نفر داوطلب در تهران شرکت کرده اند. داوطلبان در ۱۳۲ کدرشته شرکت کرده اند که بیشترین داوطلب در گروه علوم انسانی هستند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه قرنطینه اول طراحی سوال آزمون‌های کارشناسی ارشد و دکتری از یک ماه پیش آغاز شده است و پس از برگزاری این آزمون ها به موازات هم تصحیح اوراق آغاز می‌شود و قرنطینه دوم شروع می‌شود، گفت: در آزمون دکتری امروز تعداد ۱۲ هزار نفر در دکتری تخصصی در دانشگاه‌های دولتی و به همین تعداد در دانشگاه آزاد اسلامی پذیرفته می‌شوند.

معاون وزیر علوم خاطر نشان کرد: البته هنوز ظرفیت پذیرش در آزمون دکتری دانشگاه ها برای سال ۱۴۰۳ نهایی نشده و دانشگاه‌ها در حال تکمیل پرتال ظرفیت خود هستند.

وی در خصوص زمان برگزاری کنکور نیز تاکید کرد: نوبت اول کنکور ۱۴۰۳ نیز در اردیبهشت و نوبت دوم کنکور در تیرماه برگزار می‌شود و داوطلبان ۴ نمره خواهند داشت و افزایش ظرفیت پذیرش پزشکی در کنکور به همان میزان ۲۰ درصد مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه خواهد داشت.

پور عباس در پایان در خصوص زمان اعلام نتایج آزمون ارشد نیز گفت: آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۳ برای اولین بار با آزمون دکتری برگزار شده است که نتایج اولیه همزمان در اواخر اردیبهشت ۱۴۰۳ اعلام می شود.

انتهای پیام

خروج از نسخه موبایل